Kolejny sezon biegowy z Agrobexem otwarty!

W wyjątkowej, wiosennej aurze został otwarty w Zalasewie kolejny sezon biegowy. IX Bieg Agrobex Zalasewska Piątka jest pierwszym w ramach III Cyklu Biegów Agrobex 5/5.

W marcowym słońcu, na leśnych ścieżkach Zalasewa 23 marca rywalizowało 205 biegaczy i miłośników nordic walking. Jako pierwszy po pokonaniu 5 km, na mecie zameldował się Radosław Pluciński ze Swarzędza z czasem 17:04. – Mam za sobą biegową zimę i pierwsze starty w tym roku. Cieszę się, że dzień startu w Zalasewie przywitał nas piękną pogodą, a w dodatku udało mi się wygrać. To już moje piąte zwycięstwo w biegach Agrobexu – komentuje najszybszy zawodnik IX Biegu AGROBEX Zalasewska Piątka. Jak zaznacza, planuje już następne starty na różnych dystansach, od kolejnych na 5 km aż do poznańskiego półmaratonu. Z kolei w kategorii kobiet najlepsza okazała się Monika Brzozowska z Czerwonaka, osiągając czas 18:53. W Zalasewie trwała także rywalizacja w ramach nordic walking, którą wygrał wśród mężczyzn Piotr Przymusiński z Poznania, a wśród kobiet – Elżbieta Gałkowska z Tuczna. Co istotne, na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, a zwycięzcy otrzymali puchary.

Warto podkreślić, że IX Bieg AGROBEX Zalasewska Piątka to pierwszy start w ramach już trzeciej serii wydarzeń biegowych. Marcowe i kolejne zawody wliczane będą do III Cyklu Biegów Agrobex 5/5, a ich suma pozwoli wyłonić i nagrodzić najlepszych z najlepszych. Dwa następne edycje – VI i VII Bieg Agrobex Piastowska Piątka – odbędą się w Pobiedziskach, 26 maja i 30 czerwca. Zostanie tam zaprezentowana nowa trasa, w pobliżu plaży nad Jeziorem Biezdruchowo. Następnie, po wakacyjnej przerwie, biegacze wrócą do rywalizacji 14 września w Poznaniu, gdzie blisko Warty wystartują w II Biegu Agrobex Wartka Piątka. Cykl Biegów Agrobex 5/5 będzie miał finał w Zalasewie 24 listopada. Za każdym razem biegacze i chodziarze będą rywalizować na dystansie 5 km. – Trzeba ukończyć co najmniej trzy dowolne biegi, aby być sklasyfikowanym w całym Cyklu – podkreśla Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor biegów.

Cykl Biegów Agrobex 5/5 jest kameralny, ponieważ limit uczestników wynosi ok. 250 osób dla biegu. Cenną pamiątką są medale tworzące kolekcję. Serię wydarzeń biegowych wspiera deweloper realizujący inwestycje mieszkaniowe, Agrobex. – III Cykl Biegów Agrobex 5/5 to element naszych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i ma na celu promocję zdrowego, sportowego stylu życia. Założyliśmy też Szkółkę Biegową, treningi odbywają się w każdy wtorek na Osiedlu Zamoyskiego w Zalasewie, pod okiem maratończyka – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress