Biegu Motyli już 13 kwietnia!

Tej wiosny, 13 kwietnia, odbędzie się już druga edycja Biegu Motyli w Poznaniu.

Akcja, organizowana w tym roku przez uczniów VIII LO w Poznaniu we współpracy z Hospicjum Palium, została zapoczątkowana rok temu przez grupę licealistów z IX LO w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Cały zysk z biegu przeznaczony będzie na rzecz podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu. Bieg rozpocznie się przy Mecie Toru Regatowego Malta o godzinie 10:30 na trasie o długości 5,6 km wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Opłata za wstęp wynosi 30 złotych, można też jednak zdecydować się na wsparcie Hospicjum kwotą wyższą. Każdy biorący udział otrzyma pakiet startowy, tj. koszulkę, certyfikat uczestnictwa, słodki upominek, wodę oraz medal.

Nagrody specjalne dla zwycięzców, będą przydzielane w następujących kategoriach:
– od 1. do 12. roku życia
– od 13. do 17. roku życia
– powyżej 18. roku życia

Na uczestników czekać będą także atrakcje towarzyszące, takie jak koncerty muzyczne.
Dlaczego warto wziąć udział? Bieg Motyli to impreza, która łączy społeczność niezależnie od wieku czy możliwości fizycznych. To inicjatywa, która uświadamia innych o wadze opieki paliatywnej oraz pokonywaniu własnych słabości – to właśnie sprawia, że warto dołożyć do niej własną cegiełkę. Zapisy na bieg odbywają się przez internet – dostępne są pod linkiem www.biegmotyli.pl .

Więcej informacji można znaleźć również na stronie oraz wydarzeniu Biegu Motyli na facebooku – https://www.facebook.com/Bieg-Motyli-159107838065485/

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress