POZNAJ IGORA SIKORSKIEGO PARAOLIMPIJCZYKA, SPORTOWCA ROKU 2018 I AMBASADORA WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Zobacz premierę filmu przedstawiającego sylwetkę Igora Sikorskiego – poruszającego się na wózku narciarza alpejskiego. Paraolimpijczyk wywalczył dla Polski brązowy medal w Pjongczangu i otrzymał tytuł Niepełnosprawnego Sportowca Roku 2018. Klip z Igorem otwiera video-serię przedstawiającą uczestników Wings for Life World Run, dobroczynnego biegu, w którym 100% opłat startowych przeznaczonych jest na badania nad rdzeniem kręgowym.

LINK DO FILMU ==>> LINK

Igor Sikorski porusza się na wózku inwalidzkim od 17-ego roku życia, kiedy to uległ groźnemu wypadkowi. W wyniku upadku z wysokości 7-metrów złamał kręgosłup w odcinku piersiowym. Jak sam mówi, ratunek odnalazł w sporcie. W 2009 roku zaczął trenować odmianę narciarstwa zjazdowego dla niepełnosprawnych, jaką jest jazda na mono-ski.

Po wypadku byłem zdołowany do czasu, kiedy zająłem się sportem. Ograniczenia są na każdym kroku, ale przełamuję je, więc tak jakby ich nie było! – mówi z optymizmem Igor Sikorski.

Potwierdzeniem słów o przełamywaniu barier są sukcesy młodego sportowca. Igor wielokrotnie stawał na podiach Mistrzostw Europy i Świata, jest brązowym medalistą Igrzysk paraolimpijskich. Całokształt jego osiągnięć został doceniony i nagrodzony statuetką w Plebiscycie Przeglądu Sportowego dla najlepszego niepełnosprawnego sportowca 2018 roku.

Film pokazujący życie Igora powstał dzięki zaangażowaniu partnera Światowego Biegu Wings for Life, firmie Allianz Polska, wpierającej na co dzień polskich paraolimpijczyków. Podczas 5. edycji biegu z ruchomą metą w Poznaniu, Igor Sikorski dowodził drużynie Allianz i Fundacji Integracja. Uciekając przed Samochodem Pościgowym, prowadzonym przez Adama Małysza, pokonał prawie 10 kilometrów!

Reprezentant Polski otwarcie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w 6. edycji Wings for Life World Run. Brak miejsc na bieg w Poznaniu nie oznacza, że start w dobroczynnym biegu jest już niemożliwy. Wciąż można wziąć w nim udział za pomocą aplikacji na smartfon: samemu – na ulubionym szlaku, bądź z innymi – w Zorganizowanym App Runie, które 5 maja odbędą się m.in. w Warszawie, Bochni, Kaletach i Olsztynie. Zapisy na www.wingsforlifeworldrun.com

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress