III Bieg im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego

W niedziele wybraliśmy się do Wrześni na III Bieg im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Spodziewaliśmy się przyjemnego biegu i nie rozczarowaliśmy się 🙂

We Wrześni mieliśmy okazję biegać niepierwszy raz, więc wiedzieliśmy czegoś się spodziewać, jednak szczerze mówiąc byliśmy bardzo mile zaskoczeni. Bieg był przygotowany bardzo dobrze na naprawdę wysokim poziomie.

Jak każdy bieg zaczęliśmy od poszukiwania miejsca parkingowego, zabrało to zaledwie kilka sekund. Do biura spacerek około 200 metrów. W biurze zawodów było trochę osób, jednak stanie w kolejce zajęło kilka chwil. Odbiór numeru i już można było zacząć się przygotowywać do startu.

Miejsce startu oddalona od biura zawodów o około 1 kilometr, dystans idealny na lekką rozgrzewkę. Start odbył się punktualnie i ponad 400 osób ruszyła na 10 kilometrową trasę. Trasa nie ma atestu i jest dość wymagająca, szczególnie można było to poczuć na ostatnim kilometrze. Został on wytyczony przez park po dość krętej ścieżce, która była bardzo pofałdowana. Pokonanie trasy dało sporo satysfakcji! Przygotowanie i zabezpieczenie trasy bardzo dobre, we wszystkich newralgicznych punktach widoczne oznaczenie oraz osoby zabezpieczające trasę. Oczywiście na trasie nie zabrakło kibiców, którzy mimo wiatru i chodu głośno dopingowali biegaczy.

Warto również podkreślić i zauważyć, że Organizator przygotował punkt odżywczy oraz zaprosił zajączki do prowadzenia biegaczy na kilka czasów.

Na mecie na każdego uczestnika czekały bardzo fajne medale. Organizatorzy zaprosili wszystkich na posiłek regeneracyjny. Generalnie trzeba uczciwie powiedzieć, bieg raczej z tych „kameralnych” jednak przygotowany na najwyższym poziomie. Organizator zadbał o wszystkie najważniejsze szczegóły, biegacze bez zbędnych stresów mogli skupić się na pokonywaniu trasy.

Serdecznie gratulujemy udanej imprezy, a wszystkim, którzy jeszcze nie biegali we Wrześni, szczerze polecamy udział w tutejszych biegach 🙂

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress