Poznań po raz trzeci

Od października nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu trwa dziewiąta edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W najbliższą sobotę, 16 grudnia odbędą się trzecie z sześciu zaplanowanych na edycję 2017/2018 zawodów. Główny dystans liczy 5 km. Dzieci i młodzież będą rywalizować w biegach od 300 m do 2 km.

Rejestracja do biegu odbywa się na stronie citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 12 grudnia. Jeśli ktoś przeoczy ten termin, będzie mógł dopisać się do listy startowej w dniu imprezy. Co ważne Grand Prix CITY TRAIL to sześć imprez, a żeby ukończyć cykl trzeba pobiec minimum cztery razy, zatem jeśli ktoś jeszcze nie wystartował w trwającym sezonie ani razu, ma w sobotę ostatnią szansę, by dołączyć do rywalizacji.

Zdajemy sobie sprawę, że nasze zawody są sporym wyzwaniem, bo trzeba biegać regularnie, ale to właśnie jeden z naszych głównych celów – zmotywowanie jak największej liczby osób do systematycznego biegania, w każdych warunkach, bez względu na porę roku – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu.

Każdy, kto pobiegnie w czterech biegach otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostaną nagrodzeni. Uroczyste wręczenie medali i nagród odbędzie się po zakończeniu edycji – w kwietniu.

W dwóch dotychczas rozegranych biegach zwyciężali Nikodem Dworczak i Szymon Belgrau. Wśród pań po jednej wygranej na koncie mają Patrycja Talar i Monika Kapera.

W ramach każdego biegu startują także dzieci i młodzież. Zasady rozgrywania cyklu CITY TRAIL Junior są podobne, jak w biegu głównym – medale i nagrody otrzymują najwytrwalsi, którzy wystartują co najmniej cztery razy. Godnym uwagi jest fakt, że zawody dla dzieci mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zależy nam przede wszystkim na edukacji Polaków. Chcemy, aby pamiętali jak dużą rolę w ich życiu odgrywa ruch i aktywność fizyczna. W biegach mogą brać udział zarówno dorośli jak i dzieci, co pozytywnie wpływa na budowanie takiej świadomości wśród najmłodszych. Jako firma, bardzo chętnie angażujemy się promowanie profilaktyki zdrowotnej. Dlatego Nationale-Nederlanden już po raz kolejny jest patronem biegów CITY TRAIL – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Cykl CITY TRAIL ma charakter ogólnopolski. Poza Poznaniem, biorą w nim udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdej lokalizacji od września 2017 do marca 2018 zorganizowanych zostanie sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez w ciągu sześciu miesięcy. Terminy imprez w Poznaniu: 16 grudnia, 27 stycznia, 24 lutego, 24 marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl

Harmonogram imprezy:
8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice mety biegu – w pobliżu plaży nad Jeziorem Rusałka)
9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior
10:30 – zamknięcie biura zawodów
10:45 – wspólna rozgrzewka
11:00 – start biegu głównego

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress