Bieg Mikołajkowy Poznań 2017

Dziś Mikołajki i z uśmiecham na twarzy wracamy myślami do sobotniego biegu nad jeziorem Strzeszyńskim!

IV Bieg Mikołajkowy Poznań, bo o tym biegu mowa, odbył się już tradycyjnie nad jeziorem Strzeszyński. Od samego rana odbywały się biegi dziecięce, następne wystartował bieg na dystansie 4,3 km i na koniec bieg na 10 km.

Biuro zawodów wystartowało już w środę i zdecydowana większość startujących osób odebrała swoje numery, dzięki czemu na start przytwierdzali bezpośrednio przed startem. Przełożyło się to na mniejszy ruch oraz łatwiejsze znalezienie miejsc parkingowych.

Trasa biegów na 4,3 kilometra oraz 10 kilometrów prowadziła pobliskimi ścieżkami leśnymi, otaczającymi jezioro Szczecińskie. Trasa sama w sobie nie jest szczególnie wymagająca, jednak tego dnia było sporo błota, które zdecydowanie podniosły stopień trudności jej pokonania.

Na mecie wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale, które były częścią większej układanki. Był to element dużego medalu, na który składały się medale z biegów organizowanych przez Maratończyk Pomiar Czasu.

Była to już czwarta edycja Biegu Mikołajkowgo w Poznaniu, Organizator jest już bardzo doświadczony, przez co bardzo dobrze zna potrzeby i oczekiwania biegaczy. W każdym elemencie przygotowania i przeprowadzenia biegu widać dopracowanie i doświadczenie, w tym co i jak powinno być zaplanowane, przygotowane i przeprowadzone. Na wielki sukces biegu złożyły się drobne detale, nad którymi Organizator świetnie zapanował. Od lat wybierając gdzie na Mikołajki pobiec wybieramy ten bieg i co roku utwierdzamy się w przekonaniu, że to dobra decyzja.

Już dziś polecamy Wam udział w V Bieg Mikołajkowy Poznań, który odbędzie się 1 grudnia 2018!