7. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości

Już tylko 5 dni pozostało do 7. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości. Na liście startowej niemal 1650 nazwisk (wśród nich m.in. złota medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro – Natalia Madaj). Wyścig na dystansie 10km, którego organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości, tj. w sobotę 11 listopada 2017 roku, a start nastąpi o symbolicznej godzinie 11:11 z ulicy Wojska Polskiego.  W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz pierwszy rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 km. Trasa biegu nie uległa zmianie w porównaniu do lat poprzednich. Biuro zawodów będzie czynne już w piątek ( godz. 17:00-20:00 na hali Losiru ul. Hugona Kołłątaja 2) oraz w sobotę przed biegiem (godz. 8:00-10:30 również na hali Losiru ). Sponsorem głównym imprezy są: Luvena S.A, Urząd Miasta Luboń i Hurtownia Dodatków Krawieckich „U Stefana”

W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma:

  • odlewany medal za ukończenie biegu,
  • rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
  • posiłek regeneracyjny po biegu
  • flagę Polski

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin biegacz i biegaczka z flagą, najszybsza kobieta i mężczyzna na wózku inwalidzkim.   Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Konwencja Biegu Niepodległości nie zamyka się tylko w ramach imprezy sportowej, dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w wielu dodatkowych atrakcjach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Nie zabraknie odśpiewania CAŁEGO Hymnu tuż przed biegiem czy finiszowych metrów na czerwonym dywanie- czyli tego wszystkiego z czym biegacze kojarzą bieg w Luboniu 🙂
Do zobaczenia w sobotę!

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress