7 Luboński Bieg Niepodległości

11 listopada odbyła się siódma edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Jest to najstarsza impreza biegowa z okazji Dnia Niepodległości w najbliższej okolicy Poznania.

Biuro zawodów otwarto już w dzień poprzedzający bieg. W dniu biegu działało bardzo sprawnie, mimo sporej liczby biegaczy w hali, wszystko odbywało się bardzo sprawnie, Wolontariusze wiedzieli co i jak mają robić. W pakietach startowych biegacze znaleźli flagę. Uważam, że jest to bardzo fajny i trafiony pomysł z racji charakteru biegu. W biurze zorganizowany był kącik dla dzieci, depozyt oraz miejsce gdzie można było zobaczyć medale oraz nagrody dla zwycięzców biegu.

Strefa startu zorganizowana i zabezpieczona bardzo dobrze, były utworzone strefy startowe. Bezpośrednio przed startem odegrano hymn Polski oraz wciągnięto flagę, na specjalnie na tę okazję zamontowany maszt. Start odbył się punktualnie i około 1500 osób wystartowało.

Trasa biegu jest bardzo przyjemna, nie ma na niej agrafek, czy ciasnych i ostrych zakrętów. Były zarówno zbiegi jak i podbiegi, w tym jeden naprawdę dający popalić 🙂 Praktycznie na całej długości byli kibice, którzy głośno wspierali biegaczy. Szkoły podstawowe stworzyły, aż pięć punktów kibicowskich, wszystkie z nich były głośne i dawały kopa do jeszcze szybszego biegu. Na trasie nie zabrakło punktu odżywczego. Cała trasa bardzo dobrze zabezpieczona i dokładnie oznaczona.

Finisz odbył się na czerwonym dywanie, wśród tłumów kibiców. Strefa mety długa i szeroka, wszyscy kończący bieg szybko otrzymywali medale, wodę oraz bardzo dobrego rogala Marcińskiego. Panie dodatkowo otrzymywały kwiatki. Kolejny rok z rzędu medal na mecie Lubońskiego biegu był naprawdę wyjątkowy i bardzo ładny.

Siedem lat doświadczeń organizacyjnych było widać bardzo dobrze, luboński bieg jest świetnie zorganizowany na każdym kroku. Cieszę się, że miałem przyjemność uczestnictwa w tym biegu, jest to jeden z tych biegów, który jest gwarancją dobrej zabawy, świetnej organizacji i szybkiego biegania 🙂 Z pewnością za rok znów będzie warto przyjechać do Lubonia!!

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress