Kleszczewska Szybka Piątka

W dniu dzisiejszym odbył się bieg Kleszczewska Szybka Piątka. W ramach imprezy odbyły się biegi dziecięce oraz bieg główny na dystansie 5 kilometrów.

Kleszczewski bieg wrócił po kilkuletniej przerwie, jego Organizatorami są biegacze i to oczywiście widać w dopracowaniu imprezy.  Biuro zawodów pracowało bardzo sprawnie, szybko udało się odebrać pakiet startowy, w którego skład wchodził numer startowy,chip oraz gratisy od sponsorów.

Przed biegiem głównym obyły się biegi dziecięce, zorganizowane zostały na stadionie lekkoatletycznym. Dzieci zostały podzielone na kategorie wiekowe, w których rywalizowały na różnych dystansach. Jeszcze przed biegiem głównym odbyła się dekoracja najszybszych.

Bieg główny odbył się na atestowanej pięciokilometrowej trasie, która była bardzo szybka. Start na tartanie, krótki odcinek po trawniku i długa prosta. Taka konfiguracja trasy zapewnia szybki bieg. Strefa startu przygotowana i zabezpieczona. Trasa oznaczona w widoczny sposób, a nawrotka przygotowana i zabezpieczona. Na trasie służby zabezpieczyły wszystkie newralgiczne miejsca.

Strefa mety rozplanowana bardzo dobrze, dużo miejsca dla wbiegających na metę, wszyscy szybko otrzymali medale oraz wodę do picia. Bardzo rzadko zdarza się, aby woda była gazowana, a w Kleszczewie taka była, dla nas jest to na plus.

Zwycięzcy biegów zostali nagrodzeni bardzo fajnymi trofeami 🙂

Podsumowują, bieg od początku zorganizowany bardzo dobrze, widać dbałość o szczegóły oraz dobrze przemyślane detale. Trasa biegu głównego bardzo szybka i bezpieczna, dziś posypało się sporo życiówek. Cała otoczka około-biegowa przygotowana bardzo dobrze. Super pomysł na medale, które są wyjątkowe i świetnie nawiązują do tempa biegu. Od samego początku widać doświadczenie i wiedzę o przygotowaniu imprez biegowych.

Nie ukrywam, że dla mnie od samego początku informacja o powrocie biegu w Kleszczewie do kalendarza biegowego była bardzo dobra wiadomością. Byłem przekonany, że będzie to fajna impreza i faktycznie tak było. Mam nadzieję, że dzisiajeszy sukces organizacyjny i pozytywne komentarze uczestników, przełożą się na kolejne świetnie przygotowane edycje.