Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si w Poznaniu

Kilka imprez w Polsce, które jednoczą panie w biegu kobiet pod hasłem: Zawsze Pier(w)si, to wyjątkowe, różowe wydarzenia nie tylko skupiające uwagę na samym bieganiu, ale i na zdrowiu kobiet. Jak podkreśla inicjatorka wydarzeń, Marzena Michalec z fundacji „W biegu”, cały projekt: www.kobietawbiegu.pl, zachęca do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego aby aktywnie spędzać czas.

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu”, która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej, jak wówczas niewiele wiedziała
o profilaktyce. Zagłębiając się w tą tematykę, poznała na swoje drodze kobiety, które wygrały z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie!

W ten sposób od dwóch lat panie biegają w całej Polsce dla zdrowych piersi: we Wrocławiu, Świdnicy, Gdyni, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Do tej pory udział we wszystkich wydarzeniach wzięło ponad 8 tysięcy pań! Czym jest jednak ta liczba, skoro, nieustannie aż 5 tysięcy kobiet umiera co roku na raka piersi, tylko dlatego, że nie miały  świadomości, aby się zbadać?  – Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia – podkreśla Marzena Michalec.

Przed nami ostatnia prosta do startu w Poznaniu!

1 października poznańską Cytadelę opanują kobiety. Pasjonatki biegania będą miały do pokonania trasę 5km lub 15km po malowniczych alejkach parkowych.

Wyjątkowe 15 km tylko w Poznaniu

Na biegu w Poznaniu zawodniczki mają możliwość wyboru, aby pobiec na 5km (jedna pętla) lub 15km (dwie pętle). Dla wielu pań może to być doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z dłuższymi dystansami.

Treningi z Olą na Cytadeli

Dodatkowo w Poznaniu co środę na godzinę 18.00 odbywają się spotkania przygotowujące do biegu kobiet. Panie pod okiem utytułowanej trenerki – Oli Peisert, biegają po Cytadeli, ćwiczą i wspólnie motywują się do działania. Zajęcia są bezpłatne, a uczestniczyć można bez względu na poziom. Panie spotykają się przy Dzwonie Pokoju. Już zapraszamy!

A co w pakiecie?

  • piękna koszulka techniczna
  • kosmetyk od ZIAJA
  • kosmetyk od DELIA
  • poczęstunek od SONKO
  • medal
  • woda
  • broszury informacyjne dotyczące badań profilaktycznych
  • numer startowy i pomiar czasu

oraz mnóstwo pozytywnej energii!

Zapisy i szczegóły: LINK

Harmonogram imprez w 2017 roku:

1 X 2017 – Poznań, Park Cytadela, start na dystansie 5 i 15 km

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress