Challenge Poznań partnerem technicznym Mudness Run

www.nasieniewski.pl

Już w grudniu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w skali całego biegowego świata. Pasjonaci aktywnego stylu życia będą mogli wziąć udział w biegu po dnie jeziora! Mudness Run to bieg na dystansie 3 mil po dnie Jeziora Maltańskiego. Impreza dołączyła również do cyklu Road to Challenge, czyli cyklu imprez przygotowujących do sezonu triathlonowego.

Wyjątkowe wydarzenie, jakim jest bieg po dnie jeziora komentuje Wojciech Kruczyński – prezes Endu Sport, firmy organizującej Enea Challenge Poznań i cykl Tri Tour – W mojej ocenie Mudness Run to bardzo ciekawa propozycja dla triathlonistów. Rzadko kiedy istnieje możliwość przebiegnięcia po dnie jeziora, w którym latem odbywają się największe zawody triathlonowe w Polsce. To ewenement na niepowtarzalną skalę, sam chętnie potrenuję tego dnia i wezmę udział w tej imprezie – mówi.

11 grudnia to optymalna data aby taki trening zrobić, tym bardziej, że taka okazja powtarza się raz na 4 lata. Cieszy również to, że pod koniec czerwca triathloniści wystartują w akwenie z oczyszczonym dnem. –  Zapraszam wszystkich, którzy już zdecydowali się na Challenge Poznań 2017 aby wzięli udział w Mudness Run, być może dla tych którzy wystartują w biegu będzie to impuls do zapisania się na Challenge Poznań 2017. Zapisy są już otwarte! – dodaje Kruczyński. Tym samym Mudness Run staje się częścią Road to Challenge, czyli cyklu imprez przygotowujących nas do największego święta triathlonu w Polsce, jakim będzie impreza nad Maltą.

Challenge Poznań 2017 oraz firma Endusport zostają tym samym kolejnym partnerem biegu Mudness Run – doświadczenie tej firmy zostanie wykorzystane w przygotowaniu i technicznym zabezpieczeniu imprezy.

Wojciechowi Kruczyńskiemu wtóruje Aleksander Rosa – organizator Formoza Challenge wydarzenia o mocnym zabarwieniu militarnym – które także zostało partnerem biegu Mudness Run. Co to oznacza? Przede wszystkim zaangażowanie i współpracę organizatorów tych dwóch imprez w kierunku bezpiecznego przygotowania  i  wytyczenia trasy samego biegu, doradztwo techniczne wojskowych zaangażowanych w koordynację i budowę przeszkód na „Formozie” oraz pomoc techniczną i sprzętową podczas samej imprezy. Uczestnicy Mudness Run otrzymają także rabat 10% od obowiązującej ceny na wydarzenie Formoza Challenge 14 maja 2017 r. w podpoznańskich Obornikach.

Formoza Challenge z wielką chęcią wesprze Mudness Run, wszakże żywiołem Komandosów Formozy jest właśnie woda, w  tym także dna akwenów. Żołnierze tej jednostki to wykwalifikowani nurkowie a trasa majowego biegu w Obornikach zakłada także pokonanie kilku zbiorników wodnych, w tym Warty! Tak więc bieg dnem jeziora Maltańskiego to idealny trening przed naszą imprezą – podkreśla Aleksander Rosa organizator Formoza Challenge 2017. Komandosi Formozy będą uczestniczyć w zaplanowaniu trasy tego biegu.

Dystans 3 mil do pokonania w trudnych warunkach to z pewnością wyzwanie nawet dla wytrenowanych zawodników – zaznacza współorganizator Mudness Run Przemysław Walewski. – Biegałem treningowo po dnie Jeziora Maltańskiego zarówno  4 jak i 8 lat temu. Za każdym razem w zupełnie innych warunkach – po zamarzniętej skorupie i w błocie. Co czeka uczestników Mudness Run – Biegu po dnie Jeziora 11 grudnia 2016 r. ? To się okaże już niebawem – podsumowuje Walewski.

Więcej informacji oraz zapisy na Mudness Run na stronie: www. mudnessrun.pl