Dziewicza Góra zdobyta!!!

Wczoraj, 26  listopada 2017r., odbyła się  już druga z sześciu edycji Grand Prix Dziewicza Góra. Wystartowało trzystu pięćdziesięciu zawodników w biegach głównych.

Dlatego też organizatorzy postanowili zmienić trochę zasady. Start biegu głównego na  10km odbył się bez zmian o godzinie 11:00. Natomiast bieg na 5km wystartował 5 min później, a na samym końcu o 11:10 wyruszyli uczestnicy Nordic Walking. Dzięki tak dużej liczbie zawodników nikt nie musiał się czuć samotny na trasie. Warunki pogodowe były dobre – trochę śliskich liści – co nie zagrażało w żaden sposób uważnym zawodnikom, a dodawało trochę adrenaliny.

Na mecie każdy otrzymywał medal do kolekcji, z której potem będzie można podobno coś ułożyć – zdradził nam organizator. Na każdego również czekała ciepła herbata i przepyszne pierniki. Do tego, jeśli ktoś nie rozgrzał się dostatecznie podczas biegu, mógł to zrobić przy ognisku.

Bieg na 10km wygrali Łucyk Maciej oraz Katarzyna Pastwa, na 5km Ciechowicz Miłosz oraz Strzelczyk Marlena, a Nordic Walking Lubiatowski Ireneusz oraz Mielecka Agnieszka. Najlepsi zawodnicy kategorii Open zostali nagrodzeni. Natomiast najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych zostaną  nagrodzeni dopiero na końcu cyklu. Warunkiem jest ukończenie czterech z sześciu zawodów.  Losowanie nagród przypominało trochę czytanie listy obecności na studiach – dlatego organizator, zmienił formułę zadając pytania. Nagrodę  otrzymywał, ten kto najszybciej odpowiadał na pytania.

Kolejne zawody już 17 grudnia 2017r. – redakcja poznanbiega.pl otrzymała cztery pakiety – konkurs już w grudniu!!!

Wyniki i więcej zdjęć na fb: @dziewiczagorabiega oraz szaszner.com fotografia sportowa