Ponad 1200 biegaczy nad Rusałką!

All rights reserved Fotografia Tomasz Szwajkowski @2011-2016

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Ósma edycja tych przełajowych piątek w Poznaniu rozpoczęła się w sobotę, 22 października. Spośród ponad 1200 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszym okazał się Marcin Fehlau – lider klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji CITY TRAIL. Jego czas to 15:35. Wśród pań triumfowała Patrycja Talar, która wynikiem 17:26 poprawiła sześcioletni rekord trasy kobiet.

Warto zauważyć, że rekord frekwencji CITY TRAIL Poznań wynosi 1234 osób. Dzisiejszy bieg ukończyło 1219 zawodników, co jest drugim wynikiem w historii cyklu.

Zwyciężczyni dzisiejszego biegu – Patrycja Talar była najlepsza również w letnim biegu  – CITY TRAIL onTour, który był zapowiedzią cyklu jesienno-zimowego. – Przed biegiem kilka osób mówiło mi o rekordzie trasy, ale nie brałam tego pod uwagę. Sezon mocnych startów mam już za sobą i cały cykl chciałam potraktować jako element treningu. Tymczasem okazało się, że poprawiłam nie tylko rekord trasy, ale również swój własny na 5km „z ulicy”. Bardzo się z tego cieszę. Niemałe znaczenie miała doskonała pogoda i bardzo dobre warunki na trasie. Myślałam, że wokół Rusałki będzie więcej błota, a tu takie miłe zaskoczenie – podkreśliła po biegu Patrycja. – Ten wynik to na ten moment prawie 100% moich możliwości, ale wiem że stać mnie na więcej. Czy się nie mylę pokaże przyszły sezon.

Drugą zawodniczką dzisiejszego biegu (czas 18:09) była Marta Szenk z Bydgoszczy. Marta jest zwyciężczynią dwóch ostatnich edycji bydgoskiego CITY TRAIL. Dzisiaj była w Poznaniu gościnnie, ale nie wyklucza, że spróbuje ukończyć cykl w obu miastach. – Spodobało mi się, mimo że naprawdę nieźle się dzisiaj zmęczyłam. Może to ten lekki podbieg na trzecim kilometrze, może czułam jeszcze w nogach czwartkowy mocny trening – tego do końca nie wiem, ale na pewno biegło mi się ciężej niż w Bydgoszczy – mówiła po biegu zawodniczka.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. To rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania, którzy startują na dystansach od 300m do 2km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie ponad 350 dzieci.

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to przełajowe 5-kilometrowe biegi, które odbywają się nad Jeziorem Rusałka w okresie jesienno-zimowym. Edycja 2016/2017 potrwa do 4 marca 2017. W tym czasie odbędzie się sześć biegów. Kolejny jest zaplanowany na 19 listopada. Terminy następnych to: 10 grudnia 2016, 21 stycznia 2017, 11 lutego 2017 i wspomniany już 4 marca 2017.