Bieg parami już za nami

W minioną niedzielę – 29 października  odbył się pierwszy w swoim rodzaju bieg parami. Start był o przyzwoitej godzinie – 12:00 z parku linowego na Malcie w Poznaniu. Był to bieg zdecydowanie dla miłośników biegania po lesie w uroczej, spokojnej atmosferze.

Na starcie stawiło się 28 ekip, w tym najbardziej popularne były, nie wiedzieć czemu, pary mieszane. Co też ciekawe par męskich było tylko o jedną więcej niż żeńskich – widać, że bieganie jest tak samo popularne wśród kobiet jak i mężczyzn.

Zasady gry były bardzo proste – para to dwie osoby, które mogą być oddzielnie wszędzie byle tylko odebrały numerek, stanęły na starcie i dobiegły razem (w odstępie 1,5 sek) do mety. Impreza biegowa była bardzo kameralna – idealne miejsce dla tych którzy nie lubią tłumów lub być może chcą spróbować swoich sił w bieganiu. Dystans do pokonania był wyzwaniem – 10km – szczególnie teren przełajowy i nierówności terenu.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii: Adam Śledź, Adam Omieczyński,  Joanna Skąpska,Joanna Świderska oraz Paweł Samotyja, Magdalena Niemczyk. Nasza redakcyjna para – Kasia Pastwa oraz Marcin Kołdyka zajęli wysokie drugie miejsce w kategorii mikst. Na kolejny raz organizator przewiduje niespodzianki –  być może będzie to bieg parami z opaską (by nie zgubić pary 🙂 ).

Polecamy zawody organizowane przez Tuszewski.eu – szczególnie tym którzy lubią spokojną, sportową atmosferę.