Forest Run – biegiem przez las! :)

Już po raz drugi na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego odbędzie się długodystansowy bieg Forest Run.

W tym roku znowu możecie uciec do lasu, żeby cieszyć się wolnością, przestrzenią i ciszą. Po co biegać po asfalcie, gdy leśna ścieżka jest tak blisko? Czemu mamy męczyć się w miejskim zgiełku kiedy w lesie jest tak spokojnie i cicho?

Dlaczego słuchać warkotu samochodów, przecież ptaki tak pięknie śpiewają! Trzy przygotowane przez organizatorów trasy mają charakter typowo trailowy, przebiegają w całości po duktach leśnych. Zawodnicy pobiegną przez pola, bogate lasy, zabytkowe aleje, a także niesamowitymi singletrackami wzdłuż jezior. Najdłuższa trasa, prawie 50 km, jest z pewnością najbardziej atrakcyjna – obejmuje wszystkie najpiękniejsze zakątki Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Serce zawodów zlokalizowane jest zaledwie 20 kilometrów od centrum Poznania. W ciągu 30 minut od wyjazdu z miasta możecie poczuć smak wolności i prawdziwy zapach lasu. Na biegu panuje rodzinna, piknikowa atmosfera, organizatorzy zadbali o dodatkowe aktywności również dla dzieci, więc to dobra okazja do spędzenia dnia z poza miastem z całą rodziną.

Do wyboru będzie też dystans 23 km i 12,5 km. W pierwszej edycji biegu wzięło udział  450 zawodników, w tym roku pobiegnie 700 osób. Bieg odbędzie się 19 września, zapisy ruszają już 25 maja.

Poczuj na chwilę tą wolność i swobodę, którą daje Ci natura. Las jest tak blisko!

Więcej info w naszym kalendarzu: FOREST RUN oraz na stronie biegu: www.forestrun.pl