4. Bieg 10km Szpot Swarzędz – rekord frekwencji

To już czwarta edycje tego biegu, który rośnie w rekordowym tempie. Urósł już do drugiej wielkopolskiej dziesiątki pod względem frekwencji. Dzisiejszy bieg ukończyło dokładnie 3711 osób.

Organizator lepiej niż w ubiegłym roku, przygotował kwestię parkingów, jednak nie dla wszystkich starczyło miejsc. Przy tak dużej frekwencji wydaje się to chyba ponad parkingowe możliwości Swarzędza. Biuro zawodów mieściło się w hali SCSiR, chodź Organizator nazwał je jako EXPO, to w naszej ocenia jak na EXPO to trochę mało firm wystawiło swoje stoiska. W ubiegłym roku sporo kontrowersji było wokół nie równych pakietów startowych, w tym roku były równe, a uczestnicy biegu znaleźli w nich nr. startowy, wodę, frotkę od sponsora oraz ulotki reklamowe.

biuro zawodow swarzedz 4 bieg szpota

Trasa na start dość prosta, a sporą odległość można było wykorzystać do rozgrzewki. Strefa startowa fajnie przygotowana i zabezpieczona, szeroka na 4 pasy z podziałem na strefy. Ochrona pilnowała wstępu od przodu, ale spokojnie można było dostać się do strefy startu z boku. Strefy były trochę nietypowe i mało widoczne.

Trasa biegu była dość wymagająca, trzeba było dwukrotnie przebiec pod trasą poznańską oraz wdrapać się na wiadukt nad torami. Dwa naprawdę ostre zakręty na koniec powodowały spore wyhamowanie tempa biegu. Trasa zabezpieczona bardzo dobrze, sporo kibiców. Organizator przygotował punkt z wodą, z perspektywy biegu na czas 46-47 minut, pierwsze stoły były już bez wody, a pojedynczy Wolontariusze nie nadążali z nalewaniem wody do kubeczków.

Strefa mety przygotowana dużo lepiej niż w poprzednim roku, od linii mety dość mocno odsunięte miejsce wydawania medali. Na biegaczy czekała woda oraz jabłka. Medale takie same jak w poprzednich edycja. Taka konsekwencja może być plusem, ale nie brakowało głosów krytykujących tą konsekwencję.

Ubiegłoroczna edycje biegu była już dość duża, jednak Organizator nie ustrzegł się błędów w przygotowaniu biegu. W tym roku było widać, że wyciągnął wnioski i wiele rzeczy poprawił. Jednak w naszej ocenie pojawiły się nowe, a sam bieg zmienił się niestety na gorsze, stracił swój urok i wyjątkowość, stając się typowym masowym biegiem, gdzie układ jest prosty, płacisz opłatę startową dostajesz nr. startowy i zabezpieczoną trasę, a na mecie kolejny medal, który najprawdopodobniej trafi do szuflady, ponieważ jest taki sam jak wcześniejsze.

Kolejna jubileuszowa piąta edycja zaplanowana jest na 8 maja 2016 roku, z limitem 5000 uczestników, czy Organizatorowi uda się osiągnąć taką frekwencję? Czas pokaże, a wszystko zależy od biegaczy, bo to oni decydują, które biegi są naprawdę fajne 🙂

Zapraszamy do obejrzenie naszej galeri zdjęć ze startu oraz ostatniego podbiegu: LINK

Jesteśmy ciekawi Waszej opinii, dlatego zapraszamy do ocenianie biegu:

Jak oceniasz 4. Bieg 10km Szpot Swarzędz?

  • Bieg przygotowany i przeprowadzony prawidłowo, jednak nie wyróżnia się niczym szczególnym. (55%, 104 głosów)
  • Pełen profesjonalizm, świetna organizacja i atmosfera. (27%, 51 głosów)
  • Słabo, mam wątpliwości czy warto tu przyjechać za rok. (18%, 35 głosów)

Ilość oddanych głosów: 190

Na Wasze głosy czekamy do: 11/05/2015 @ 16:03

Loading ... Loading ...