Smochowicki Bieg Po Zdrowie już 13 czerwca!!

Już po raz III, 13 czerwca 2015r odbędzie się Smochowicki Bieg Po Zdrowie. Organizatorami są Zespół Szkół nr 1, UKS Smoki i Rada Osiedla Krzyżowniki-Smochowice.

W poprzednich latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno wśród uczestników, jak i mieszkańców osiedla. Ideą biegu jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie mieszkańców Smochowic oraz całego Poznania do czynnego uprawiania sportu, a także integrację lokalnej społeczności. Celem jest, by Smochowicki Bieg Po Zdrowie w kolejnych latach był wydarzeniem cyklicznym i na stałe zagościł w kalendarzu ważnych wydarzeń osiedla, będąc jednocześnie znakiem rozpoznawczym Smochowic, elementem promującym dzielnicę. Imprez ma charakter rodzinny. W czasie, której odbywają się występ artystyczne uczniów, pokazy tańca, konkursy dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, dmuchany zamek, malowanie twarzy, warsztaty robienia biżuterii z wolontariuszką z Madagaskaru, punkt masażu. W tym dniu będzie też Drużyna Szpiku oraz odbędzie się stacjonarna zbiórka krwi. Do tej pory w Biegu Po Zdrowie brało udział około 700 biegaczy. Przewidujemy, iż w tym roku będzie około 450 uczestników. Są organizowane biegi:

  • dla dzieci najmłodszych na 200m i 400m
  • dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum na 2500m
  • dla gimnazjum oraz dla dorosłych na 5 i 10 km

bartekWażnym elementem biegu jest fakt, iż poprzez bieganie pomagamy chorym dzieciom. W poprzednim roku wraz z Fundacją „Matio” oraz studentami Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu wspieraliśmy leczenie małego Jasia Rosiejaka chorego na mukowiscydozę. W tym roku biegniemy dla Bartka Hadyńskiego, chłopca chorego na nowotwór mózgu. Dla którego wraz z Drużyną Szpiku będziemy zbierać pieniądze na dalsze Jego leczenie.
Organizatorom udało się pozyskać sympatyków i sponsorów biegu. Wśród nich są firmy, które swoje siedziby mają na terenie Smochowic.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet startowy (napój energetyczny, owoce, słodycze, drożdżówkę), a biegnące dzieci i młodzież – koszulkę biegową. Koszulki prezentują się następująco: Koszulki wizualizacja

Na zwycięzców czekają również atrakcyjne nagrody: karnety upominkowe do Klinki Estetyki Ciała, kosmetyki firmy Dottore, bony do salonu fryzjerskiego Kalamis, KIA na weekend, bony do Autokliniki i Dehatlonu, weekend nam morzem w Grzybowie, zaproszenia do restauracji … i inne….

Informacje i zapisy są prowadzone na stronie www.sbpz.pl lub w Zespole Szkół nr 1 w Poznaniu, ul. Leśnowolska 35.

Opłata startowa za udział w Biegu wynosi:
Pakiet w wersji A:

  • do dnia 14 maja 25 zł na bieg główny 10 km i 5 km (dla osób dorosłych)
  • od dnia 15 maja do 31 maja 30 zł na bieg główny (dla osób dorosłych)
  • w dniu 12 i 13 czerwca opłata startowa wynosi 40 zł (w Biurze Zawodów Zespołu Szkół nr 1, Poznań, ul. Leśnowolska 35)

Pakiet w wersji B:
Pamiątkowa koszulka techniczna 25 zł + pakiet A.

Opłata startowa za udział w biegu na 5 i 10 km dla młodzieży do 18 roku życia (wymagana pisemna zgoda rodziców) wynosi 10 zł, zapisy w szkole: Poznań, ul. Leśnowolska 35 lub za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Opłata startowa w biegu dziecięcym i młodzieżowym (na 200 m, 400 m i 2500 m) wynosi 10 zł, zapisy w szkole: Poznań, ul. Leśnowolska 35 lub za pomocą formularza zgłoszeniowego.