Enea Tri Tour Bieg Mikołajów

W dniu 14.12.2014r o godz. 12:00 na poznańskiej Cytadeli wystartował pierwszy w Poznaniu Bieg Mikołajów Enea Tri Tour , na który wybrali się Kasie i Marcin oto ich relacja:

Pakiety startowe były do odbioru maksymalnie na pół godziny przed startem w biurze zawodów, które mieściło się przy Dzwonie Pokoju na poznańskiej Cytadeli. Do wyboru były trasy 12km (2 pętle) oraz 6 km (1 pętla). Opłata startowa była symboliczna, więc każdy mogł spróbować swoich sił w starciu z samym sobą, innymi oraz trasą.

Organizator zadbał by na trasie biegu nikomu się nie nudziło i by można było zmierzyć się z przewyższeniami – bardzo dobry bieg na trenowanie siły biegowej. Bardzo dobre przetarcie na sprawdzenie swojej zimowej formy biegowej przed wiosennymi startami zarówno w biegach, jak i w triathlonie. Na starcie stanęło prawie 220 zawodników, z czego przeszło 130 na dystansie 12 km. Trasa była bardzo ciekawa zarówno pod względem biegowym (dużo zakrętów, podbiegów, zbiegów), jak również turystycznym – przebiegała obok głównych atrakcji Cytadeli. Kategorię 6 km wygrali Monika Brzozowska oraz Czechowicz Miłosz z czasem 20:06. Kategorię na 12 km wygrała nasza redaktorka Katarzyna Pastwa, przez Grabrielą Trzepacz oraz Marzeną Wojtczak Marzeną, natomiast u mężczyn na mecie pierwszy był Radosław Pluciński wyprzedzająć Przemysława Walewskiego oraz Sebastiana Kaproń. W pakiecie startowym znalazła się czapka św. Mikołaja, tym razem w kolorze niebieskim – poźnańskim. Dodatkowo na mecie na każdego zawodnika, który szczęśliwie dobiegł do mety czekał choinkowy piernik oraz pamiątkowy medal.

Do tego każdy mógł zregenerować siły ciepłą malinową herbatą oraz drożdżówką. Drobne upominki czekały na pierwszych 10 kobiet i mężczyzn w każdej kategorii. Dodatkowo na zwycięzców czekało oficjalne zakończenie na placu Wolności – gdzie nagrody rozdawał prawdziwy święty Mikołaj – dotychczas myślałam, że święty Mikołaj jest tylko wymówką dla dzieci by były grzeczne, a on naprawdę istnieje – i rozdaje prezenty…

Od św. Mikołaja i redaktorów poznanbiega.pl najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz samych udanych startów i życiowych wyników oraz dużo radości z biegania.