WARTA CHALLENGE – podejmij wyzwanie biegów długich, na malowniczej trasie w lasach nad Wartą

Oficjalne zaproszenie od Organizatora na cykl biegów Warta Challenge!!

Mamy dla Was kolejne, bardzo atrakcyjne wyzwanie – WARTA CHALLENGE Marathon&Half. W ostatnią sobotę wystartował nowy cykl biegów zimowych, na dystansie maratonu i półmaratonu. W tej edycji trasa poprowadzona jest pięknymi leśnymi ścieżkami na urokliwych terenach nadwarciańskich od Poznania do Biedruska. Doskonała okazja do rozpoczęcia treningów objętościowych i podbudowy biegowej do nowego sezonu w 2015 roku.

Atrakcje na trasie: malownicze lasy z ponad 100 pomnikowymi dębami, bardzo zróżnicowany, pagórkowaty teren wzgórz morenowych i nadrzecznych skarp, widok na żuraw nad Wartą w Czerwonaku, widok na pocysterski klasztor i bazylikę w Owińskach, Pałac w Biedrusku, malownicza leśniczówka Poznań – Naramowice, urocze Jeziorko Różane, widoki na przełom Warty między wzgórzami morenowymi Dziewicza Góra i Góra Moraska – najwyższymi wzgórzami w okolicach Poznania. Poza atrakcjami krajoznawczo – przyrodniczymi cykl biegów krosowych po pagórkowatym terenie doskonale pomoże zbudować miłośnikom biegania wytrzymałość i siłę na nadchodzący sezon startowy w 2015 roku.

WARTA CHALLENGE Marathon&Half to turniej składający się z cyklu czterech imprez biegowych, dających możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalnym zawodnikom ścigania się w długodystansowych, masowych biegach przełajowych, rozgrywanych na dystansach zbliżonych do maratońskiego i półmaratońskiego.

Od grudnia do marca, co miesiąc biegacze i biegaczki będą rywalizować o nagrodę główną, medale, puchary i dyplomy na dystansie królewskim oraz jego połówce, a dodatkowo walkerzy i walkerki zmierzą się w marszu Nordic Walking na dystansie 21,2 km. Przewidziano również nagrody i konkursy dla osób towarzyszących, które będą kibicować uczestnikom na trasie.

Terminy pozostałych biegów:

  • sobota 17.01. 2015 r.
  • sobota 7.02.2015 r.
  • sobota 7.03. 2015 r.

Jako, że biegi cieszą się coraz większą popularnością warto zarezerwować sobie przedpołudnie by zrelaksować się i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Zgłoszenia do zawodów można dokonywać dwojako: poprzez internet lub jeśli nie zostanie wyczerpany limit miejsc w zapisach internetowych, osobiście w biurze zawodów.

Zapisy on-line możliwe są na stronie www.elektronicznezapisy.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (200). Na zawodach obowiązuje limit miejsc. W momencie zgłoszenia przez 200 osobę, lista startowa zostaje zamknięta. W związku z tym po wyczerpaniu puli miejsc startowych przez internet, nie będzie możliwe zapisanie się do biegu w dniu zawodów.

Komandor WARTA CHALLENGE Marathon&Half: Krzysztof Pilarski e-mail: krzysztof.pilarski@interia.pl, tel. 602 198 835

Informacje dodatkowe oraz regulamin dostępne są na facebook’owym funpagu imprezy: www.facebook.com/WARTACHALLENGE