Setki Mikołajów opanowało poznańską Cytadelę

Poznańska Cytaldela stała się w niedzielne popołudnie areną zmagań setek Mikołajów, a konkretniej biegaczy, którzy byli ucharakteryzowani na ulubieńca wszystkich dzieci z dalekiej Laponii. Frekwencja podczas ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów, czyli pierwszej imprezy przygotowującej do przyszłorocznego Challenge Poznań pokazuje, że dla wielu pasjonatów sportu sezon nigdy się nie kończy.

zdjęcie 4

Uczestnicy ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów rywalizowali na dwóch dystansach – 6km i 12km. Na krótszym z nich bezkonkurencyjny okazał się Miłosz Czechowicz, który z czasem 20:06 pokonał trasę wiodącą przez poznańską Cytadelę, a wśród pań najszybsza okazała się Monika Brzozowska, która 6km pokonała w 23:51. Zawodnicy, którzy szukali większych wyzwań rywalizowali na dystansie 12km, gdzie najlepszy okazał się Radosław Pluciński zwyciężając z czasem 39:46. Natomiast najlepszą kobietą została Katarzyna Pastwa, która z czasem 49:21 nie dała szans pozostałym rywalkom.

Biegło mi się dzisiaj naprawdę bardzo dobrze, stąd wynik. Dodatkowo trasa dzisiejszego biegu była naprawdę urozmaicona i można było na niej sprawdzić swoje umiejętności – podsumowuje swój start podczas pierwszej edycji ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów Radosław Pluciński, który wygrał rywalizację na 12 km. – Był to jeden z moich startów przygotowawczych do nowego sezonu, więc mam nadzieję, że z czasem forma będzie jeszcze większa – dodaje.

– Na starcie dzisiejszych zawodów stanęło ponad 250 osób, ta frekwencja pokazała, że okres roztrenowania już minął i zawodnicy powoli zaczynają przygotowania do nowego sezonu zarówno biegowego, jak i triathlonowego – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport oraz organizator biegu.

Każdy z uczestników tego wyjątkowego biegu oprócz pakietu startowego i pamiątkowego medalu otrzymał czapkę św. Mikołaja. Wyjątkowe wyróżnienie spotkało całą czwórkę zwycięzców, którzy na Placu Wolności otrzymali nagrody specjalne ufundowane przez firmę ENEA z rąk wyjątkowego gościa…samego św. Mikołaja, który przyjechał do Poznania z dalekich regionów Finlandii.

zdjęcie 3

ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów był pierwszą imprezą przygotowawczą do nadchodzącego sezonu ENEA Tri Tour, w tym do Challenge Poznań – Podczas dzisiejszego biegu widziałem wielu zawodników, którzy rywalizowali na triathlonowych trasach podczas cyklu ENEA Tri Tour 2014. Mam nadzieję, że ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów, jak i cały cykl Endu Winter Run pozwolą triathlonistom dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu – mówi Wojciech Kruczyński. – Oprócz imprez typowo biegowych każdy również będzie mógł się sprawdzić w pozostałych konkurencjach triathlonu, czyli jeździe na rowerze oraz pływaniu, a wszystko po to, aby zawodnicy mogli być w jak najlepszej formie na najważniejszą imprezę przyszłorocznego sezonu, czyli Challenge Poznań – dodaje.

Druga edycja cyklu Endu Winter Run, będzie składała się z trzech biegów. Pierwszy z nich odbędzie się już 11 stycznia 2015, natomiast dwa kolejne odbędą się pod koniec stycznia oraz na początku lutego. Więcej informacji na temat innych imprez przygotowujących do Challenge Poznań wkrótce.