Startuje cykl biegów przełajowych Grand Prix Poznań CITY TRAIL!

Grand Prix CITY TRAIL to największy cykl biegów w Polsce. Zawody odbywają się w 10 lokalizacjach. W Poznaniu zawody będą organizowane już piąty rok. Poprzednie edycje odbywały się pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych oraz Grand Prix zBiegiemNatury. Pierwszy bieg pod nową nazwą już 25 października. Na liście startowej jest ponad 1000 osób!

CITY TRAIL to jesienno-zimowe przełajowe zawody na dystansie 5 km. – Skąd 5 km? Z jednej strony jest to dystans zachęcający początkujących biegaczy, z drugiej przyciąga doświadczonych zawodników, którzy nasze biegi traktują jako mocne treningi, sprawdzające aktualną formę – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Poznańska edycja zawodów odbędzie się – podobnie jak w ubiegłym roku – nad Jeziorem Rusałka. Biegacze pobiegną tą samą trasą. Michał Bartoszak, olimpijczyk z Aten, 6-krotny mistrz Polski w biegach na 5000 m, 3000 m z przeszkodami oraz w biegu przełajowym przekonuje, że zawody w terenie to bardzo pożądany element treningu. – Zimowe zawody to kapitalny przerywnik żmudnego treningu. Podczas przygotowań do sezonu startowego, biegamy dużo kilometrów na podobnych prędkościach. Taki monotonny trening nie tylko nudzi głowę, ale także sprzyja kontuzjom. Bieganie bez różnicowania bodźców, powtarzanie tego samego ruchu sprawia, że bardzo łatwo jest przeciążyć stawy. Zawody w przełaju to urozmaicenie treningu, które pozwala uniknąć urazów – mówi Michał Bartoszak, którego rekord życiowy na 5000 metrów to 13:29,72s.!

mapa_GP_Poznań_CITY_TRAIL

Elektroniczne zapisy odbywają się na stronie www.citytrail.pl. Do pierwszego biegu w Poznaniu można zapisać się do środy, 22 października, do godz. 23:59. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w sobotę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,50 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w środę przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym z sześciu biegów.

Klasyfikacja końcowa jest tworzona na podstawie wyników 4 najlepszych startów (stąd, aby być sklasyfikowanym należy wziąć udział w co najmniej 4 z 6 biegów w danym mieście). Również pamiątkowe medale są wręczane osobom, które ukończą co najmniej 4 biegi. Jeśli ktoś nie nastawia się na walkę o nagrody, ale chce dostać pamiątkowy medal – może startować w różnych miastach – ważne, aby wziął udział w 4 biegach.

To jeszcze nie wszystko. Cykl jest kierowany także do dzieci i młodzieży – przed biegiem głównym odbywają się biegi CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu biegu w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

GP_CITY_TRAIL_7_fot.Tomasz_Szwajkowski

Start biegu głównego, który odbędzie się 25 października jest zaplanowany na godz. 11:00. Biegi dzieci rozpoczną się o godz. 9:30, a o 8:30 ruszy biuro zawodów.

Terminy pozostałych biegów w Poznaniu to: 29 listopada, 20 grudnia, 24 stycznia, 7 lutego, 7 marca. W ciągu kilku tygodni od zakończenia cyklu zawodów odbędzie się ceremonia podsumowania z wręczeniem nagród i pamiątkowych medali.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku: www.facebook.com/zBiegiemNatury