CITY TRAIL Poznań już po raz ostatni w tym sezonie

Już w sobotę, 2 marca nad jeziorem Rusałka odbędzie się piąty i ostatni w tej edycji bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Organizatorzy zapewniają, że będzie wyjątkowo, a to za sprawą pamiątkowych medali.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w formule Grand Prix. Sezon 2023/2024 rozpoczął się w ostatni weekend września. W ramach jednej edycji odbywa się pięć biegów – zawsze na tej samej, 5-kilometrowej trasie nad jeziorem Rusałka. Zawodom dla dorosłych towarzyszą krótsze biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, na dystansach od 200 m do 1 km.

Klasyfikacja generalna jest tworzona na podstawie trzech najlepszych uzyskanych wyników. I to właśnie minimum trzy biegi należy ukończyć, by otrzymać medal. Pamiątki będą wręczane podczas sobotniego biegu, a także w dniu oficjalnego zakończenia sezonu, które odbędzie się 12 marca, w poznańskim Sklepie Biegacza. Tego dnia swoje nagrody odbiorą najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze edycji – zarówno w klasyfikacji open, jak i wiekowych. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet nie znamy jeszcze triumfatorów klasyfikacji generalnej – wszystko będzie jasne w sobotę.

Jak mówi Piotr Książkiewicz – Medal za trzy biegi – ta zasada wyróżnia nasze wydarzenie. Takie rozwiązanie ma na celu podkreślenie cykliczności CITY TRAIL, ale przede wszystkim zależy nam na motywowaniu do regularnej aktywności fizycznej. Okres jesienno-zimowy jest trudny dla biegaczy, część z nich zawiesza treningi na ten czas, a my staramy się przekonywać, że warto biegać o każdej porze roku. Oczywiście czasami warunki bywają bardzo niesprzyjające, ale zdecydowanie częściej odpuszczanie aktywności wynika z braku odpowiedniej motywacji. Nasze biegi pomagają w utrzymaniu jej na wysokim poziomie. I bardzo nas cieszy fakt, że w sobotę rozdamy kilkaset zdecydowanie zasłużonych medali!

Cykl biegów CITY TRAIL organizowany jest w Poznaniu od 2010 roku. Początkowo impreza nosiła nazwę Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych.

Zawody CITY TRAIL odbywają się w jedenastu miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury.

Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden,

Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze.

Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Lokalnie biegi wspierają: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.