Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym odbędzie się 18 maja

Bieg Lwa to impreza, którą tworzą mieszkańcy Tarnowa Podgórnego. Są niezwykle przychylni imprezie i twierdzę, że to fenomen na skalę Polski. To właśnie między innymi dla tych niesamowitych kibiców warto przyjechać 18 maja do Tarnowa. W bieg angażują się także lokalne instytucje oraz około 50 firm, które realizują nietypowe Expo Lwa. Dodatkowo godzina startu zaplanowana jest na wieczór, co ma duże znaczenie ze względu na majowy termin biegu i możliwe wysokie temperatury oraz koncert Luxtorpedy. 

Piotr Modzelewski – pomysłodawca i jeden z organizatorów Biegu Lwa

Niezwykły klimat Biegu Lwa tworzą mieszkańcy Tarnowa Podgórnego i kibice (fot. Andrzej Olszanowski)

(fot. Andrzej Olszanowski)

​Półmaraton oraz Pogoń za Lwem na 10 km

Bieg Lwa to dwa dystanse: półmaraton oraz 10-kilometrowa Pogoń za Lwem. Oba są rozrywane na szybkich, atestowanych trasach. Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 20:00. Bieg na 10 km ruszy o 18:00. Ubiegłoroczni zwycięzcy na dystansie półmaratońskim to Arkadiusz Gardzielewski (czas 1:04:18) oraz Sviatlana Sanko (1:17:23). Na trasie 10 km najszybszymi byli: Dmytro Didovodiuk (32:59) oraz Monika Kapera (36:49). 
Dodatkowe konkurencje rozgrywane w ramach Biegu Lwa to: Biegi Lwiątek, Sztafety Pokoleń i Firmowe, sztafety 4x400m i Bieg Tarson – dla osób z niepełnosprawnościami.

Będą nowości

Co roku w ramach Biegu Lwa pojawiają się dodatkowe atrakcje – dla biegaczy oraz kibiców. Tym razem organizatorzy przygotują profesjonalny parkur dla Hobby Horse – niezwykle szybko rozwijającej się dyscypliny kierowanej do dzieci i młodzieży.
Na Expo Lwa pojawi się 40 różnorodnych stref tematycznych organizowanych przez firmy z Gminy Tarnowo Podgórne. Z pewnością nie zabraknie stref rodzinnych, adrenaliny, kulinarnych, przygody, animacji dla dzieci. Uzupełnieniem będzie coroczny zlot foodtrucków ze strefą piwną.