W poniedziałek, 5 sierpnia, dokładnie 42 dni przed 42. Biegiem Lechitów rozpoczęły się zapisy na 4,2 km Mini Bieg Lechitów!

O pomyśle stworzenia tego biegu, mówi Andrzej Krzyścin – dyrektor 42. Biegu Lechitów.

– Mieliśmy sygnały o potrzebie biegu krótszego niż półmaraton, którym jest Bieg Lechitów, biegu dla tych, dla których nawet 10 km to (na razie) zbyt wyczerpujący dystans. Stwierdziliśmy że 42. Bieg Lechitów swoją edycją nawiązuje do maratonu, potem wystarczyło wstawić przecinek, i tak powstał Mini Bieg Lechitów.

Wzorem innych biegów, zawodnicy w nim startujący otrzymają taki sam pakiet jak półmaratończycy, no może prawie taki sam, bo bez koszulki, ale z możliwością jej dokupienia.

Medal natomiast już bezdyskusyjnie będzie taki sam i wręczany w tym samym miejscu, za linią mety.

Bieg będzie z pomiarem czasu, z podziałem na kategorie wiekowe, ale organizatorzy nie przewidują nagród. Każdy uczestnik tego biegu będzie więc miał możliwość sprawdzenia samego siebie, oraz siebie na tle innych.

Uczestnicy biegu 4,2 będą też mieli prawo wejść do zamkniętej strefy konsumpcji. Nie będzie więc już sytuacji że żona mężowi (albo odwrotnie) składa gratulacje przez odgradzającą ich barierkę.

4,2 km Mini Bieg Lechitów będzie biegiem kameralnym, maksymalna ilość zawodników jaką przewidujemy to 200 biegaczy.

Liczba ta jest też powodem, żeby szybko podjąć decyzję i się zapisać, ponieważ tylko do 20 sierpnia można kupować pakiet z koszulką. Po tym terminie nie będzie już możliwości dokupienia koszulki.

Zapisy na bieg przez stronę http://bieglechitow.pl, zakładka „4,2 km”

Chcesz przebywać w Strefie Mety ze swoim partnerem? Zapisz się na 4,2 km!

Żono! Chcesz mieć taki sam medal jak twój mąż? Pobiegnij 4,2 km !

Mężu! Twoja kondycja ci nie pozwala biec w „połówce” z żoną? Pokonaj 1/10 maratonu!

Udział w biegu na 4,2 km to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z bieganiem!

– A gdy już połkniesz biegowego bakcyla, i spodoba Ci się taka forma dbania o zdrowie i kondycję, zapraszamy Cię do udziału w naszych biegach:

– Biegu Europejskim – rozgrywanym na dystansie 10 km

– Biegu Niepodległości – rozgrywanym na dystansie 11 km

– Biegu Lechitów – najstarszym półmaratonie w Polsce – podsumowuje Andrzej Krzyścin.

Jednocześnie informujemy że cały czas trwają zapisy do biegu głównego, czyli 42. Biegu Lechitów.

Już prawie 3 tys. uczestników zdecydowało się biec w tym najstarszym w Polsce półmaratonie.

Nie bez znaczenia jest fakt, że wchodzi on w skład Korony Polskich Półmaratonów. Wielu zawodników właśnie w Gnieźnie będzie świętować jej zdobycie!

Wszystkich uczestników ucieszy pewnie wiadomość, że ponownie w pakietach startowych będą koszulki z długimi rękawami. Koszulka 42. Biegu Lechitów wykonana jest z materiału KOL-SPORT DRY, który składa się z poprzecznych sekcji przędzy poliestrowej z czterokanałową konstrukcją. Wysokiej jakości koszulka jest firmowana przez markę Saucony.

Znamy też projekt kufla, który także dołączony będzie do pakietów startowych. W tym roku będzie to kufel ceramiczny, ozdobiony tym samym motywem co koszulka. Duża powierzchnia kufla jest bez grafiki, żeby ci, którzy będą mieli na to ochotę mogli pisakami do szkła napisać swój wynik i zajęte miejsce w 42. Biegu Lechitów.

Zawodnicy w pakietach startowych znajdą pyszne piwo MIŁOSŁAW Bezalkoholowe IPA w puszce.

Podobno to nie koniec niespodzianek…

Więcej szczegółów oraz zapisy na www.bieglechitow.pl

oraz www.facebook.com/BiegLechitow/

Organizatorem 42. Biegu Lechitów jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorem generalnym biegu jest PKO Bank Polski, a sponsorem strategicznym firma ALTOM.