50% maratonu – 100%satysfakcji

W najbliższą niedzielę, 1 września 2019 roku za swarzędzkiegu Rynku punktualnie o godzinie 10.00 wystartują uczestnicy IV Półmaratonu Szpot Swarzędz . Na listach startowych znajduje się. 800 biegaczek i biegaczy z kraju i zagranicy. Nowa, płaska, bardzo szybka trasa będzie sprzyjała ustanawianiu nowych rekordów życiowych . Meta znajdować się będzie na Stadionie Miejskim przy ulicy Święty Marcin 1, a tuż za linią mety ustawiony będzie Dzwon Rekordzisty, za pomocą którego każdy będzie mógł fakt pobicia rekordu życiowego obwieścić całemu światu . Pierwsi zawodnicy spodziewani są na linii mety około godziny 11.08 . Rekord swarzędzkiego półmaratonu wynosi w kategorii mężczyzn 1:08:50, a w kategorii kobiet 1:17:26 .
Tradycyjnie, po zakończeniu biegu, około godziny 13.15 w swarzędzkim Amfiteatrze ( obok pływalni Wodny raj) odbędzie się aukcja, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji „Zdążyć z pomocą”, której podopieczną jest 11-letnia swarzędzanka Nikola Kubiak, od ponad 7 lat walcząca z nowotworem złośliwym . Przedmioty na aukcję przekazali m.in. Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.
Ceremonia dekoracji najlepszych w kategorii Open oraz kategoriach wiekowych rozpocznie się pod dachem Swarzędzkiego Amfiteatru przy ul. Kosynierów 1 około godziny 13.30 . Półmaraton Szpot Swarzędz wchodzi w skład Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie.
Zapraszamy !!!