20 lat Poznań Maratonu

Już blisko 2 tysiące zawodników zarejestrowało się na 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Mimo, że wydarzenie zaplanowane jest dopiero na 20 dzień października już dziś wzbudza wśród biegaczy ogromne zainteresowanie. Dla organizatorów okrągła rocznica jest okazją do stworzenia wyjątkowej oprawy godnej najważniejszego święta biegowego w Polsce.

Trwają już rozmowy dotyczące kluczowego elementu biegu – trasy tegorocznego Maratonu, która w tym roku ma być dla biegaczy wielką niespodzianką. Do 5 marca wszyscy zainteresowani mogli przesyłać organizatorom propozycje swojej wymarzonej trasy. 20 urodziny Poznań Maratonu dla wszystkich zawodników mają być niezapomnianym i pełnym wrażeń wydarzeniem sportowym.

20-letnia tradycja biegowa w Poznaniu

W ciągu dwóch ostatnich dekad na linii startu poznańskiego Maratonu stanęło ponad 70 tysięcy biegaczy reprezentujących 60 państw z całego świata. Co roku liczba uczestników chcących pokonać koronny dystans w stolicy Wielkopolski oscyluje w granicach 5 – 6 tysięcy zawodników.

Zapisy na 20 odsłonę imprezy ruszyły już w grudniu. Obecnie na liście startowej znajduje się już 1845 biegaczy. Limit wszystkich uczestników to 6 tysięcy osób.

Od 2010 roku Maraton nosi imię Macieja Frankiewicza, zmarłego zastępcy prezydenta miasta Poznania, pomysłodawcy i uczestnika dziewięciu edycji biegu. Jak dotąd wszystkie 19 edycji imprezy ukończyło 64 biegaczy.

Do 30 kwietnia można skorzystać z niższej opłaty startowej w wysokości 120 złotych. Zgłoszenia należy dokonać poprzez kliknięcie na stronie głównej przycisku Zapisz się, wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie opłaty startowej.

20. PKO Poznań Maraton odbędzie się 20 października 2019 roku. W oczekiwaniu na kolejną edycję zachęcamy do śledzenia najświeższych wiadomości dotyczących zawodów na stronie internetowej www.marathon.poznan.pl oraz fanpage’u.