LOTTO Poznański Czerwiec’56

Już od 1 października można zapisać się na wyjątkowy bieg, którego II edycja towarzyszyć będzie 63 rocznicy obchodów poznańskiego czerwca ’56. Lotto Poznański Czerwiec’56 odbędzie się 23 czerwca 2019 r. na dystansie 10 km. Zapisy na stronie www.biegczerwca56.pl Podobnie jak w tegorocznej edycji, tak i w przyszłorocznej – z każdego pakietu startowego przeznaczona zostanie kwota na zachowanie miejsc pamięci po bohaterach Czerwca’56.

Organizatorzy szykują sporo nowości. Odwrócona trasa oznaczająca start przy Zajezdni Poznań (ul. Gajowa 1), a metę na terenie Zakładów H. Cegielskiego, gdzie odbędzie się także bieg dla dzieci. Lotto Poznański Czerwiec to także kilka formatów. Bieg można pokonać indywidualnie (posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki) bądź w sztafecie Pamięci (5×2 km). Przyszłoroczna impreza to także możliwość startu dla rolkarzy czy osób uprawiających Nordic Walking.

– Zawodnikom podobała się tegoroczna edycja. Z opinii, które do nas spłynęły przebijała się chęć poszerzenia formatu właśnie o osoby na rolkach czy z kijkami. Wychodzimy temu naprzeciw – podkreśla Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora biegu. – Ruszamy z zapisami już teraz, żeby móc rozwinąć także edukacyjną związaną z historią poznańskiego czerwca. Ponadto pierwszy miesiąc jest bardzo atrakcyjny cenowo – zachęcam więc do zakupu startu także jako motywatora do codziennych treningów – dodaje.

Przyszłoroczna edycja to jeszcze większe zaangażowanie Muzeum Poznańskiego Czerwca, z którym organizatorzy biegu ściśle współpracują. Tak jak w poprzedniej edycji poza sportową rywalizacją celem biegu było szerzenie wiedzy o czerwcowym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków. Pomogło w tym Muzeum Poznańskiego Czerwca i Poznański Oddział IPN, którzy zadbali np. o zorganizowanie wystawy w strefie finiszera czy specjalne nagrody. Nie inaczej będzie w nadchodzącej drugiej edycji biegu.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress