Pobiegnij przez las!

Czy jest inne miejsce, gdzie czas wolny spędza się przyjemniej niż w naturze? Tym bardziej kiedy ta natura jest tak blisko od domu? Już 15 września 2018 roku chcemy Was zaprosić do Wielkopolskiego Parku Narodowego na imprezę biegową Forest Run. Przed nami dziewiąta edycja tych wyjątkowych, leśnych zawodów i pikniku dla całych rodzin.

Zapraszamy Was do lasu, który skrywa w sobie wiele pięknych zakątków. Przekonacie się jak przyjemne jest bieganie pośród zieleni, jezior, dzikich zwierząt. Po co biegać po asfalcie, gdy leśna ścieżka jest tak blisko? Czemu mamy męczyć się w miejskim zgiełku kiedy w lesie jest tak spokojnie i cicho? Dlaczego słuchać warkotu samochodów, kiedy ptaki tak pięknie śpiewają!

Wszystkie przygotowane przez organizatorów trasy mają charakter typowo trailowy. Wyróżniają się tym, że przebiegają w całości po duktach leśnych. Zawodnicy pobiegną przez pola, bogate lasy, zabytkowe aleje, a także niesamowitymi singletrackami wzdłuż jezior. Serce zawodów zlokalizowane jest zaledwie 15 kilometrów od centrum Poznania. W ciągu 30 minut od wyjazdu z miasta możecie poczuć smak wolności i prawdziwy zapach lasu.
Podczas imprezy panuje rodzinna, piknikowa atmosfera. Wbrew pozorom wcale nie trzeba biegać! Przez cały dzień płoną ogniska, można pobujać się w rozwieszonych w lesie hamakach, a także aktywnie spędzić czas z całą rodziną! Na najmłodszych czekają takie aktywności jak tory przeszkód, strzelanie z łuku, zabawy z animatorami czy warsztaty harcersko-turystyczne.

Największą perełką Forest Run jest oczywiście najdłuższa trasa biegowa licząca aż 50 km. Na tej trasie poznać można prawie wszystkie atrakcje Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jezioro Jarosławieckie, Dymaczewskie i Góreckie w ciągu jednego dnia! Na szczęście nie tylko najbardziej doświadczeni biegacze będą się cieszyć tego dnia. Podczas imprezy przygotowane są także dwie inne trasy – 22 km, czyli trochę ponad półmaraton, oraz 13 km dla zupełnie początkujących.

Poczuj się za chwilę tą wolność i swobodę, którą daje Ci natura. Las jest tak blisko!

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress