Biegi Agrobexu wracają wraz z końcem wakacji

Kolejne zawody wliczane do Cyklu Biegów AGROBEX 5/5 przed nami. 25 sierpnia odbędzie się V Bieg „AGROBEX Piastowska Piątka” w Pobiedziskach. To idealna okazja, aby po okresie wakacyjnym wrócić do optymalnej formy.

Cykl Biegów AGROBEX 5/5 wkracza w decydującą fazę. Do tej pory odbyły się marcowe zawody w Zalasewie oraz majowe w Pobiedziskach. Przed biegaczami jeszcze trzy imprezy, a właśnie tyle startów należy ukończyć, aby być także sklasyfikowanym w całym cyklu. Najbliższa okazja już 25 sierpnia o godz. 10. Sportowcy pobiegną trasą o długości 5 km, wytyczoną w Parku Krajobrazowym Promno, jednym z najpiękniejszych obszarów leśnych w całej Wielkopolsce. W rywalizacji wezmą udział także chodziarze nordic walking. Wydarzenie będzie liczyć 200 uczestników. Biuro zawodów zostanie zorganizowane w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach, a w dniu 25 sierpnia czynne w godz. 8.00 – 9.30

Zarówno cały Cykl Biegów AGROBEX 5/5, jak i najbliższe wydarzenie, odbywa się pod okiem Przemysława Walewskiego, podwójnego mistrza Europy masters w maratonie. Znany maratończyk i dziennikarz, redaktor naczelny portalu wszystkoobieganiu.pl współorganizuje wydarzenia biegowe. Swoją pasją i entuzjazmem zaraża kolejne osoby. – W sierpniu już drugi raz w tym roku sportowcy staną na starcie biegu w Pobiedziskach. Zdecydowaliśmy się urozmaicić trasę, aby zwrócić uwagę na piękny krajobraz leśny gminy Pobiedziska. Zapraszam wszystkich do udziału – mówi Przemysław Walewski.

Warto nadmienić, że kolejne biegi w ramach popularnego cyklu odbędą się także wczesną i późną jesienią. 30 września nad rzeką Warta w Poznaniu zostanie zorganizowany I Bieg Agrobex Wartka Piątka, którego trasa będzie asfaltowa i pozwoli na pobicie rekordu życiowego na dystansie 5 km. Natomiast 25 listopada biegiem VIII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka w Zalasewie nastąpi zamknięcie całego cyklu i podsumowanie startów. Trwają już zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. – Rok 2018 jest kolejnym, kiedy organizujemy biegowe wydarzenia. Mimo że duża część zmagań sportowców jeszcze przed nami, to jesteśmy przekonani, że frekwencja całego cyklu biegów będzie zadowalająca. A to z kolei jest sygnałem, by nadal promować aktywność fizyczną – zastrzega Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex. Cykl startów jest organizowany wspólnie przez Agrobex i portal wszystkoobieganiu.pl. Towarzyszy mu kameralna atmosfera, poczęstunek po zawodach, a także atrakcyjne nagrody na zakończenie pięciu biegów.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress