9. PKO Poznań Półmaraton

Już ponad tydzień trwają zapisy na dziewiątą edycję poznańskiej połówki. Bez wątpienie będzie to największy bieg w historii naszego województwa!

Przyszłoroczna edycja biegu odbędzie się 17  kwietnia, czyli trochę później niż w latach poprzednich, jest to związane z przeprowadzką z terenów nad Maltą na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest to zmiana, na którą wielu z nas czekało, ponieważ to jedyna szansa na zwiększenie frekwencji i zbliżenie się ilością uczestników do największych Polskich biegów. Mając na uwadze fakt, że WLKP to najbardziej rozbiegane województwo, tylko takie posunięcie daje realną szanse na organizację dużej imprezy biegowej przy zachowaniu wysokiego poziomu organizacyjnego.

Limit uczestników został ustalony na poziomie 13 000 startujących, na chwilę obecną Organizatorzy informują o niemal 6 000 zgłoszonych i opłaconych uczestnikach biegu. Wszystko zatem wskazuje na to, że jeszcze przed ustalonym terminem końca zapisów, czyli 30 marca, 13 000 numerów startowych znajdzie swoich właścicieli.

Trasa biegu z racji zmiany lokalizacji startu i mety jest zupełnie inna. Wygląda na ciekawą i co ważne raczej szybką,

Mapa_9_polmaraton
Patrząc na plan trasy można zauważyć, że 10 i 12 kilometr będą najtrudniejsze, ponieważ właśnie na nich wypadają największe podbiegi. Na szczęście od 13 kilometra będzie już płasko i szybko.

Wysokość opłaty startowej niestety nie jest mała i wynosi 90 zł. Możemy jedynie domyślać się, że jest ona mocno uzależniona od kosztów organizacji biegu w tak dużym mieście jakim jest Poznań. Samo zabezpieczenie trasy to koszt liczony w dziesiątkach tysięcy złotych. Jeśli dokładnie prześledzimy regulamin to znajdziemy informację, że będą pakiety startowe, nie ma jednak info co w pakietach znajdziemy, a doświadczenie każe nam przypuszczać, że nie będzie to tylko nr startowy i woda 🙂

Zapisy na bieg przyjmowane są tutaj: LINK