GP Dziewiczej Góry

Relacja Kasi i Marcina z Dziewiczej

Druga edycja Grand Prix Dziewicza Góra została zaliczona. Tym razem mimo ulewnego deszczu, ciężkiej, błotnistej trasy wystartowało prawie 190 zawodników na dystansach 5 i na 10 km. Jak zawsze odbyły się dodatkowo biegi dziecięce oraz bieg Nordic Walking na dystansie 5km. Bieg odbył się w deszczowej aurze – ale jak mówią organizatorzy – “Jak, to mówią: do biegania nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery”. Gratulacje od redakcji poznanbiega.pl dla wszystkich, którzy pokonali deszcz i nie łatwą w dniu dzisiejszym trasę zawodów.

W kategorii na dystansie 5 km wygrała Aleksandra Hornik z czasem 25:07 oraz Wietecki Łukasz z czasem 20:07 przez zwycięzcą poprzedniej edycji Czechowicz Miłoszem.

W kategorii 10 km wygrał Kamil Leśniak, zawodnik specjalizujący się w biegach typu cross. Wygrywając z ponad dwu minutową przewagą przed Kmiecik Tomaszem oraz Graczyk Adrian – zwycięzcą poprzedniej edycji. Zawodnikowi brakowało jeszcze minuty do rekordu trasy – 38:56 należącego do Michał Olejnik. Pierwsza z kobiet, tak jak na poprzedniej edycji była Katarzyna Pastwa przed Matuła Eweliną oraz Jarosz Anną.

12

Na zakończenie wręczono drobne upominki dla zwycięzców, a na szczęśliwców czekało w losowaniu pięć koszulek z oryginalnym logo: “Grand Prix Dziewicza Góra”. Jak zawsze na mecie dla zmęczonych zawodników czekała ciepła herbata i przepyszne herbatniki – dla wszystkich którzy chcą się szybko zregenerować po biegu. Wśród zawodników było słychać chęci przygotowania i sprawdzenia się na kolejnej edycji już19.12.2015. Gorąco zapraszamy bez względu na pogodę.