36. PKO PÓŁMARATON SZCZECIN – zaproszenie dla Wielkopolskich biegaczy!!

Szczecin zaprasza biegaczy z Wielkopolski na jeden z najstarszych półmaratonów w Polsce. W tym roku bieg odbywa się na całkiem nowej trasie. Co więc czeka uczestników?

mix1Można spokojnie powiedzieć, że biegowe zwiedzanie najciekawszych atrakcji Szczecina w pigułce. Start i meta półmaratonu usytuowane są bowiem na Jasnych Błoniach będących zielonymi płucami Szczecina. Trasa wiedzie także m.in. przez najbardziej reprezentacyjną część miasta, czyli Wały Chrobrego z przepięknym widokiem na Odrę, bulwary i nowy port jachtowy. Biegacze przebiegną obok budynku Akademii Morskiej, Muzeum Narodowego, czy zabytkowego Urzędu Wojewódzkiego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich nozdrza poczują wówczas słodki aromat czekolady. Wszystko to za sprawą usytuowanego nieopodal Przedsiębiorstwa Przemysłu Cukierniczego „Gryf” S.A.

36pko_tshirt_mockup_przyciete

 

Szczecin od zawsze był związany z wodą, tu siedzibę ma m.in. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, czyli jedynych obok Gdańska i Gdyni portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Szczecin choć nie jest bezpośrednio usytuowany nad Bałtykiem, to również i w tym roku ponownie gościł największe żaglowce świata. W związku z powyższym organizatorzy 36. PKO PÓŁMARATON SZCZECIN dołożyli starań, aby i ta impreza odzwierciedlała portowo-morski charakter miasta. W ramach półmaratonu i rozgrywanego równolegle biegu na 10 km wykorzystywane będą elementy marynistyczne. Wszystkim zawodnikom szczególnie powinna spodobać się oryginalna koszulka, którą otrzyma w pakiecie startowym każdy z uczestników.

Nie czekaj dłużej. Złap wiatr w żagle i pobiegnij razem z nami w Szczecinie!

36. PKO PÓŁMARATON SZCZECIN odbędzie sie 30 sierpnia, więcej o biegu znajdziecie na stronie: halfmarathon.szczecin.pl

36pko_plakat_a3_FINALL_1_22.06.2015