XIII Bieg Europejski w Gnieźnie już za nami

W sobotę 18 kwietnia wybraliśmy się do Gniezna na XIII edycje Biegu Europejskiego, organizowanego przez klub biegowy Altom Gniezno.

Docierając w okolice biura zawodów, trafiamy do ścisłego centrum wyjątkowego miejsca jakim jest Gniezno. Panuje tu specyficzna klimat, historia miesza się z teraźniejszością, która w dniu biegu nabiera niezwykle kolorowej tworzy. Biuro zawodów mieściło się sali gimnastycznej, dzięki czemu było sporo miejsca na dużą ilość stanowisk do wydawania nr. startowych. Wolontariusze świetnie radzili sobie z powierzonymi zadaniami i wszyscy szybko odbierali pakiety. Na sali znajdowała się również trybuna, dzięki czemu było gdzie usiąść chowając się przed silnym wiatrem.

Jak co roku Organizatorzy przygotowali dla biegaczy wyjątkowe pakiety startowe, w których znaleźliśmy, specjalnie na tę okazję przygotowany napój izotoniczny w puszkach z nazwą biegu, drewnianą łyżkę czy zamykacz do puszek. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych koszulek technicznych, które są wysokiej jakości, podobnie jak ubiegłoroczne z Biegu Lechitów.

Przed biegiem głównym odbył się bieg przedszkolaka 🙂

IMG_7682_PoznanBiega_pl

Start biegu głównego odbył się punktualnie o godzinie 17:00 na rynku w Gnieźnie. Trasa składała się z 2 pętli, pierwsza liczyła 4 km, a druga 6 km. Trasa jest bardzo szybko i mimo pojedynczych podbiegów nie jest trudna technicznie. Praktycznie na całej długości byli kibice, którzy głośno wspierali walczących o życiówki uczestników biegu.

Na tej trasie rok w rok pada bardzo dużo życiówek, w naszej ocenie jest to jedna z 3 najszybszych wielkopolskich dziesiątek. Jeśli planujecie poprawę, życiówki na dystansie 10 km, to Bieg Europejski Wam to ułatwi 🙂

Strefa mety mimo ograniczonej powierzchni zorganizowana bardzo fajnie, wszyscy szybko otrzymywali medali i wodę do picia. Trzeba przyznać, że medale robią wrażenia, zawsze w Gnieźnie są bardzo ładne i wyjątkowe, jednak w tym roku Organizatorom znów udało się przygotować coś lepszego, niż w latach poprzednich.

medal XIII Bieg Europejski

W Gnieźnie mieliśmy przyjemność biegać już kilkukrotnie i w naszej ocenie, bieg rozwija się cały czas bardzo fajnie, widać ogromne międzynarodowe doświadczenie zawodnicze i organizacyjne. Wszystkie detale przygotowane są bardzo dobrze, spokój i opanowanie Organizatorów świadczy w sposób dobitny, że doskonale wiedzą co i jak robić. Bardzo miłym gestem jest zawsze obecność Andrzeja Krzyścina – Dyrektora biegu – na mecie, który osobiście gratuluje uczestnikom ukończenia biegu i dziękuje za uczestnictwo.

Gratulujemy Organizatorom wiedzy i doświadczenia, które udanie przekuwają w świetnie zorganizowany bieg, do zobaczenia za rok, bo nasza obecność na Biegu Europejskim to już powoli robi się tradycja 🙂