Rozalińska 13-tka na start!

Już 13 czerwca odbędzie się pierwsza edycja „Rozalińskiej 13-tki”, czyli biegu przełajowego dookoła jeziora Lusowskiego. Organizatorzy planują zgromadzić około 300 uczestników. Zapisy już się rozpoczęły.

rozalinska 1313 kilometrów dookoła jeziora Lusowskiego w gminie Tarnowo Podgórne to propozycja zarówno dla biegaczy amatorów, jak i tych z osiągnięciami. Bieg, który odbędzie się 13 czerwca zapowiada się świetnym sprawdzianem dla wszystkich, którzy lubią biegać w terenie. Na trasie biegu możemy spodziewać się zróżnicowanego podłoża – od asfaltu, przez leśne ścieżki, po piaszczystą plażę – mówi Tomasz Ostajewski z firmy Novum Plus, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Start biegu przewidziany jest na godzinę 10.00 na Osiedlu Rozalin w Lusówku. Tam też będzie usytuowane biuro zawodów oraz meta. Wszyscy uczestnicy biegu wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania jest m.in. 50-calowy telewizor, weekendowy pobyt w hotelu Białym w Skorzęcinie czy samochód marki Toyota na weekend. O profesjonalny pomiar czasów i uzupełnienie rankingów zadba specjalistyczna firma Plus Timing. Zawodnicy w ramach pakietów startowych otrzymają posiłek regeneracyjny oraz przydatne akcesoria. Cała trasa biegu zabezpieczona będzie przez wolontariuszy.

Zawodom towarzyszyć będzie rodzinny piknik. – Zawodnicy mogą mieć pewność, że ich rodziny nie będą się nudzić podczas, gdy oni będą startować. Na pikniku nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych. Będą gry i animacje, przejażdżki na kucyku oraz plac zabaw do pełnej dyspozycji. Przewidzieliśmy też grilla oraz stoiska oferujące różne przekąski – komentuje Ostajewski z Novum Plus.

Zapisy na udział w biegu już się rozpoczęły. Rejestracja dostępna jest na stronie internetowej www.rozalinska13.pl