Sztafeta maratońska XLPL Ekiden odbedzie się juz 14 czerwca!!

To już trzecia edycja sztafety maratońskiej, której celem jest integracja środowiska przedsiębiorców z terenu Poznania i okolic, a także zaszczepienie w nich idei zdrowej, sportowej rywalizacji. Maratoński dystans (42 km 195 metrów) został podzielony na 6 odcinków – zmian: 4 395 m + 10 800 m + 10 800 m + 5 400 m + 5 400 m + 5 400 m. Każdą z nich może pokonać inny członek zespołu.

Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca bieżącego roku nad jeziorem Maltańskim. W tym roku organizatorzy ograniczyli limit zgłoszeń do 250 drużyn. Biorąc pod uwagę sukces poprzednich edycji, warto pospieszyć się ze zgłoszeniami, ponieważ liczba miejsc topnieje w szybkim tempie.

Pomysłodawcą oraz założycielem Fundacji XLPL Ekiden jest Kancelaria Prawna PragmatIQ. „Cieszymy się, że nasz pomysł na integrację wielkopolskich biegaczy chwycił. To bardzo dobra impreza dla firm, ale także dla grup znajomych czy przyjaciół. Można w ten sposób zmierzyć się z dystansem maratońskim – choć pokonywnym na raty, a dodatkowo spędzić miły letni czas na Malcie. Ważne że wspólnie wesprzemy też ważny cel charytatywny.” – mówi Rafał Szymkowiak, Prezes Fundacji XLPL oraz Radca Prawny w Kancelarii PragmatIQ. Poza Fundacją, głównym organizatorem maratonu jest Sportlife – sklep intenetowy z suplementami dla sportowców. Partnerem imprezy jest agencja reklamowa about ad, która odpowiada za wszelkie projekty graficzne, komunikację oraz promocję wydarzenia, a także kontakt z mediami.

Z każdego wpisowego kwota 42 zł i 19,5 gr zostanie przekazana na fundację Zwycięzca, której założycielem jest Dariusz Strychalski – ultramaratończyk, który pokazał ludziom, że mimo swojej niepełnosprawności (niedowład prawej strony ciała, krótsza noga oraz brak zdolności widzenia na jedno oko) nie należy się poddawać, tylko dążyć do spełnienia swoich marzeń. Celem fundacji jest wspieranie rozwoju i promocja sportu oraz kultury fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, a także udzielanie pomocy materialnej im oraz ich rodzinom. Sam Darek Strychalski będzie gościem specjalnym tegorocznego biegu, a także wystawi w nim swoją drużynę.

Więcej informacji na stronie internetowej xlplekiden.pl, a także za pośrednictwem portali społecznościowych Facebook, Twitter, LinkedIn oraz Instagram (#xlplekiden).”