8 Poznań Półmaraton ………… niestety już za nami :(

Wczorajszy dzień jest jednym z tych dni, o którym ponad 8000 biegaczy nigdy nie będzie chciało zapomnieć, 8 Poznań Półmaraton przeszedł do historii i już na zawsze pozostawił swój ślad w naszych głowach i sercach 🙂

Biuro zawodów zorganizowane tradycyjnie w Hali Arena, funkcjonowało bardzo sprawnie, praktycznie nie tworzyły się kolejki, a jak już się gdzieś przytrafiły to szybko były rozładowywane. W hali odbywały się również targi, na których można było zapoznać się z nowinkami biegowymi od butów przez strój, aż po odżywki. Znajdowały się tam również stoiska fundacji charytatywnych takich jak Rak OFF czy Drużyny Szpiku. Co ważne prócz tego można było się podpisać na wielkim pamiątkowym plakacie 8PP, obejrzeć Toyotę, która została rozlosowana po biegu, czy porozmawiać z przedstawicielami różnych biegów.

biuro 8PP

W dniu biegu depozyt rozpoczął pracę o godzinie 8:00, jego podział i rozplanowanie były dobrze przemyślane. Oczywiście po biegu tworzyły się kolejki, ale dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy szybko przesuwały się do przodu. Przejście z depozytu na linię startu było dobrze oznaczone. W tym roku strefy startowe były tylko trzy, pierwsza dla Elity, druga dla osób planujących czas poniżej 1:40 i trzecia do wolniejszych biegaczy. Przed startem odbyła się rozgrzewka, a spiker głośno i ze sporym zaangażowaniem mobilizował uczestników biegu do rozgrzewki.

Start 8 Poznań Półmaratonu odbył się płynnie i na trasę wyruszyło ponad 8 000 biegaczek i biegaczy. Ogromy tłum dosłownie zalał ulicę Baraniaka, widok był niesamowity 🙂

start 8PP

Trasa biegu rozpoczynała się na szerokiej 4 pasmowej ulicy i praktycznie przez cały czas mieliśmy do dyspozycji minimum 2 pasy ruchu. Organizatorzy przygotowali 4 punkty odżywcze, które były długie i bardzo dobrze przygotowane.

Trasa biegu jest wymagająca nie brakuje podbiegów oraz zbiegów, są również miejsca, gdzie mocno wiało jaki te zupełnie osłonięte od wiatru. Co bardzo fajne Poznaniacy, znów pokazali, że imprezy biegowe w mieście to nie tylko problemy komunikacyjne ale również świetna okazja do kibicowania i dobrej zabawy. Praktycznie cała trasa była obstawiona setkami jak nie tysiącami kibiców, jeszcze trochę to zabraknie miejsc, w których można się ustawić, aby trochę pokibicować 😉

IMG_7360

Strefa mety zorganizowana bardzo dobrze, można było spokojnie na pełnej prędkości wpadać na metę. Organizatorzy pilnowali, aby biegacze po przekroczeniu linii mety przesuwali się do przodu. Wszyscy szybko otrzymywali wyjątkowe medale, a na Panie czekały również różyczki. Po biegu czekały na uczestników posiłek regeneracyjny, piwo, banany i napoje.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z 8 Poznań Półmaratonu,które znajdziecie na FB: FB.com/PoznanBiega

Osiem lat zbierania doświadczeń, osiem lat wyciągania wniosków, osiem lat słuchania uwag uczestników i wprowadzania ich w życie, osiem lat ciężkiej pracy przyniosło osiem tysięcy szczęśliwych twarzy na mecie 8 Poznań Półmaratonu 🙂 Myślę, że w imieniu wszystkich startujących mogę podziękować za wielką pracę i tytaniczny wysiłek włożony w przygotowanie i przepracowanie 8 Poznań Półmaratonu, WIELKIE dzięki dla Organizatorów, Wolontariuszy, Służb i wszystkich kibiców oraz wszystkich tych anonimowych osób, które dołożyły swoją cegiełkę w przeprowadzenie tej wyjątkowej imprezy biegowej.

Kiedy pierwszy raz startowałem w półmaratonie, oczywiście w Poznaniu, byłem dosłownie przerażony, dziś po kilku latach stojąc na starcie czułem wielką dumę, że w moim mieście mogę uczestniczyć w tak fantastycznym i wyjątkowym wydarzeniu jakim jest Poznański Półmaraton!!