4. Mróz Śrem Półmaraton coraz bliżej!

Co w tym roku czeka na uczestników 4. Mróz Śrem Półmaratonu? Odkrywamy pierwsze karty!

Posiłek regeneracyjny!

Każdy zawodnik w swoim pakiecie startowym znajdzie bon na posiłek regeneracyjny ufundowany przez firmę MRÓZ. Po ukończonym biegu zapraszamy wszystkich do strefy biegacza, gdzie będziecie mogli zregenerować swoje siły i wymienić bon na przepyszny makaron stanowiący idealną bazę węglowodanów.

makarony

Piwo dla biegaczy!

Po ukończonym biegu, uczestnicy 4. Mróz Śrem Półmaratonu otrzymają nie tylko posiłek regeneracyjny, ale też piwo bezalkoholowe LECH FREE ufundowane przez KOMPANIĘ PIWOWARSKĄ.

Dlaczego bezalkoholowe?

Etanol oddziałuje toksycznie na mięśnie oraz tkankę nerwową. Metabolizm alkoholu odbywa się w wątrobie, a wynikające z tego zmiany są ściśle związane z obniżeniem glukozy we krwi. Ma to istotny wpływ na osłabienie organizmu sportowca – nie tylko staje się on mniej wytrzymały i słabszy, ale również przyswaja mniej białka.

11134021_608093135988519_7430558633367303061_o

Piwo bezalkoholowe działa jak napój izotoniczny. Lech FREE posiada ciśnienie osmotyczne zbliżone do ciśnienia ludzkiej krwi, zawarte w nim składniki odżywcze są natychmiastowo przyswajane przez organizm. Lech FREE cieszy się uznaniem wszystkich konsumentów, którzy doceniają jego doskonały piwny smak, przy czym nie powoduje ograniczeń wynikających ze spożycia alkoholu. Odpowiednio dobrane składniki nadają mu charakterystyczny wyrazisty aromat, jednocześnie jest lekkie i łagodne.

Najważniejsze – dobre nawadnianie organizmu!

Wraz z potem z naszego organizmu ubywa wiele składników mineralnych. Jeśli nie będziesz ich w miarę systematycznie uzupełniać możesz odczuć negatywne objawy odwodnienia takie jak np. bóle głowy, skurcze mięśni oraz znaczny spadek wydolności. By uniknąć tego typu objawów bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Pamiętaj by podczas biegu uzupełniać płyny! Wodę i izotoniki na trasie oraz batony do pakietów startowych sponsoruje firma SEZAM S.A.

woda

A może jabłko?

W pakietach startowych oraz na trasie biegu półmaratonu znajdziecie jabłka, które z pewnością wpłyną na poprawę Waszych możliwości wysiłkowych. Owoce zasponsoruje Wielkopolska Gildia Rolno – Ogrodnicza S.A. z Poznania.

11059759_604354436362389_7496849719196138508_o

Czapka z daszkiem!

W tym roku w skład pakietu startowego po raz pierwszy wchodzi czapka z daszkiem wykonana z oddychających i odprowadzających wilgoć materiałów. Biała czapka z logo półmaratonu z pewnością ochroni biegaczy przed czerwcowym słońcem, co znacznie wpłynie na komfort biegu, ale będzie też świetną pamiątką z tej imprezy.

czapka mała

Lubisz sporty powietrzne?

Weź udział w biegu a staniesz przed szansą wylosowania lotu paralotnią! Przeżyj wyjątkową i niezapomnianą przygodę ! Latanie tym wynalazkiem, należy do najprzyjemniejszych doznań w sportach powietrznych. Uczestnik z pilotem przymocowani są do specjalnych uprzęży, dzięki czemu lot daje wyjątkowe odczucie przestrzeni, bezpośredniego kontakt z powietrzem, a ziemia przesuwa się po prostu pod stopami. Fundatorem nagrody jest ParalotniePoznan.pl

G0010129m (1)

Zapraszamy na stronę www.polmaraton.srem.pl i nasz profil na facebooku www.facebook.com/polmaratonsrem. Zapisujcie się na listy startowe i do zobaczenia w 6 czerwca w Śremie !