Ruszyły zapisy na XDU#10 – kolejną edycję poznańskiego cross duathlonu

Dziś ruszyły zapisy na kolejną edycję XDU – zawodów sportowych, w ramach których zawodnicy mogą zmierzyć się z wymagającą trasą biegowo-rowerową. Już po raz ósmy uczestnicy zawitają do Lasku Marcelińskiego – znanego miejsca rekreacji ruchowej poznaniaków. To już 10-ta – jubileuszowa edycja zawodów, które na stałe wpisały się w kalendarz poznańskich imprez sportowych.

Dzięki współpracy z Wielkopolskim Związkiem Triathlonu, w ramach XDU#10 rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Cross Duathlonie. O tytuł najlepszych w tej klasyfikacji będą walczyć zawodnicy z całej Polski. Organizatorzy przygotowali także kilka kategorii wiekowych i po raz pierwszy stworzyli kategorie juniorskie.

Wiosenne zmagania rozpoczną także cykl 5-ciu imprez w ramach Pucharu Wielkopolski w Cross Duathlonie.

Zawodnicy XDU#10 rywalizować będą na trasie o następujących dystansach:

  • 4 km (bieg przełajowy) – 2 pętle
  • 18 km (kolarstwo przełajowe) – 3 pętle
  • 2 km (bieg przełajowy) – 1 pętla

Na każdą osobę która ukończy zawody czekać będzie pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę okazję. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na poczęstunek i napoje w strefie finishera.

Przez cały dzień sportowcy i kibice będą mogli wspólnie świętować jubileusz XDU przy ognisku.

Organizatorami XDU#10 są: Klub Sportowy XDU, grupa Biegi.WLKP, firma Foxter.pro, a partnerem społecznym jest Stowarzyszenie „Akademia Myśli”.

Limit uczestników XDU#10 został ustalony na 100 osób. Wpisowe niezmiennie od 5 lat wynosi 50 zł. Zgłoszenia i opłaty startowe można wnosić poprzez stronę internetową imprezy: www.XDU.pl

Czas i miejsce:

21.03.2015 r. Start godz 12:00 polana w Lasku Marcelińskim

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress