Czwarta edycja Biegu Lwa

We wtorek, 24 lutego ruszają zapisy do czwartej edycji Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Na biegaczy czeka 1111 miejsc w półmaratonie i 333 w biegu Pogoń za Lwem na dystansie 7 km. Jak co roku imprezie będzie towarzyszyć szereg atrakcji. Jedną z nich będzie koncert zespołu TABU. Bieg odbędzie się w niedzielę, 24 maja.

Trasa biegu półmaratońskiego pozostaje bez zmian. Biegacze pokonają trzy pętle ulicami Tarnowa Podgórnego. Meta będzie zlokalizowana na Stadionie Tarnovii, dzięki czemu ostatnie metry zawodnicy pokonają na bieżni lekkoatletycznej. Trasa biegu ma opinię „szybkiej” i jeśli tylko warunki pogodowe będą sprzyjające można spodziewać się wyników na poziomie 1:03 – jak to było w poprzednich latach. Startujący w Pogoni za Lwem pobiegną jedną pętlę.

Zapisy do zawodów rozpoczną się dokładnie na trzy miesiące przed biegiem – 24 lutego i zostaną zamknięte w momencie wyczerpania limitu miejsc (1111 w półmaratonie i 333 w biegu na 7 km). W poprzednim roku lista startowa zapełniła się w ciągu trzech tygodni. Również 24 lutego ruszą zapisy do drugiej edycji Triathlonu Lwa w Lusowie na dystansie olimpijskim (limit 300 osób). Triathlon odbędzie się 20 czerwca. W ramach imprezy zostaną zorganizowane Mistrzostwa Polski Młodzików.

Na mecie Biegu Lwa każdy zawodnik otrzyma nietypowy medal – niespodziankę. W pakietach startowych biegacze znajdą m.in. koszulkę techniczną, plecak i kawę, a to tylko część z zaplanowanych gadżetów. Tradycyjnie już zawody uatrakcyjni koncert – w ubiegłym roku był zespół Raggafaya, tym razem będzie TABU. Z muzycznych atrakcji – na starcie rywalizacji z głośników popłynie specjalnie przygotowany, zagrzewający do walki utwór.

W każdej poprzedniej edycji Biegu Lwa nie brakowało zawodników z polskiej elity, a także zagranicznych ścigaczy. Zwycięzcą w roku 2014 został Kenijczyk Mark Kwalia. Za jego plecami na mecie pojawili się Ukrainiec Sergej Okseniuk i pierwszy z Polaków – Artur Błaziński. Wśród kobiet triumfowała Olga Ochal. Elita tegorocznej edycji zostanie zaprezentowana wkrótce, ale biorąc pod uwagę wysokie nagrody – 15 000 zł za zwycięstwo – można spodziewać się, że i tym razem w Tarnowie nie zabraknie czołowych biegaczy, nie tylko z Polski.

Na tych, którzy nie wystartują czeka EXPO POZIOM WYŻEJ z atrakcjami dla całych rodzin, a także specjalna strefa sportu przygotowana przez WUEF Club, a tam m.in. maraton zumba, maraton rowerowy, turniej kometki i tor przeszkód dla dzieci oraz turniej piłki nożnej. Dodatkowe wydarzenia to cieszący się ogromną popularnością Bieg Lwiątek, czyli zawody biegowe dla najmłodszych oraz Sztafeta Pokoleń 3×400 metrów. Zapisy do tych zawodów ruszą 24 kwietnia.