4. bieg 10 km Szpot Swarzędz, co nas czeka w tym roku?

Niemal dokładnie za 4 miesiące, w niedzielę 10 maja na ulice Swarzędza wybiegną uczestnicy 4.biegu 10 km Szpot Swarzędz.

Oficjalny komunikat prasowy:

W powszechnej opinii ten bieg to jedna z najdynamiczniej rozwijających się ulicznych imprez biegowych w kraju. To również w powszechnej opinii dobrze zorganizowane i przeprowadzone oraz obfite w nagrody wydarzenie, nie tylko zresztą sportowe. Kilka tysięcy uczestników niejako w naturalny sposób wymusza na Organizatorze – Firmie Szpot oraz współorganizującym bieg Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz odpowiednio wczesne rozpoczęcie zapisów.

Miło nam poinformować, iż właśnie ruszyły zapisy do 4.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.biegi.szpot.pl. Co już warto zaznaczyć? Nowością będzie start z najszerszej swarzędzkiej arterii jaką jest ulica Cieszkowskiego. Kolejną nowością będzie mniej zakrętów i bardzo wąskich uliczek w sąsiedztwie swarzędzkiego Rynku, co w praktyce oznacza jeszcze szybszą trasę.

Tradycją natomiast jest losowanie samochodu wśród wszystkich, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie do 90 minut oraz nagrody w klasyfikacjach wiekowych co 5 lat z wyłączeniem z tej klasyfikacji sześciu najlepszych w klasyfikacji generalnej.

Wpisowe w tym roku wynosi 45 złotych do 31 marca, a od 1 kwietnia (o ile będą jeszcze wolne miejsca) 60 złotych. Limit startujących ustalony został na poziomie 4 000 zawodników.

Kto wylosuje w tym roku samochód – dowiemy się około godziny 14-tej w niedzielę 10 maja 2015 roku. Szanse ma każdy z uczestników 4.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Najpierw jednak trzeba się zapisać.

Więcej o biegu znajdziecie w naszym kalendarzu: 4. bieg 10 km Szpot Swarzędz