Mikołajkowa rozgrzewka na Cytadeli

Choć sezon biegowy dobiega końca, wielkopolscy sportowcy, w tym triathloniści nie zwalniają tempa. W przyszłą niedzielę na poznańskiej Cytadeli odbędzie się ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów. W imprezie mogą wziąć udział wszyscy, w tym oczywiście osoby, które przygotowują się do przyszłorocznego Challenge Poznań i ENEA Tri Tour.

ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów rozpocznie się 14 grudnia o godz. 12. Uczestnicy będą rywalizować na dystansie 6 km albo 12 km, przebiegając obok Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii „Poznań” oraz wokół Rosarium.

Park Cytadela to miejsce, w którym poznaniacy chętnie i tłumnie trenują bieganie. Stąd pomysł, by zorganizować zawody, które pozwolą im sprawdzić się na znanej trasie, jednak w nieco innych okolicznościach i w świątecznym klimacie – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i organizator biegu. – Zależy nam na dalszej popularyzacji biegania w Poznaniu i Wielkopolsce, która jest pierwszym krokiem do tego, by zainteresować się triathlonem.

Zapisy na bieg potrwają do środy 10 grudnia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://endusport.pl/event/enea-tri-tour-bieg-mikolajow. Atrakcyjna opłata startowa wynosi tylko 14,90 zł. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy i świąteczną niespodziankę, zaś dla 10 najlepszych kobiet i 10 mężczyzn przygotowano specjalne nagrody. Ich odbiór odbędzie się 14 grudnia o godz. 17 na Placu Wolności, gdzie pojawi się przybyły z dalekiej fińskiej północy prawdziwy Święty Mikołaj.

Tego dnia będzie on czekał na mieszkańców miasta i turystów właśnie na Placu Wolności. Podczas pobytu w Poznaniu św. Mikołaj odwiedzi m.in. również jedną z lokalnych szkół i szpital. Warto podkreślić, iż cały weekend 13 – 14 grudnia będzie obfitował w świąteczne atrakcje, takie jak Festiwal Rzeźby Lodowej, Winter Camp czy iluminacje świąteczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania.

Grudniowa impreza biegowa to pierwsza okazja do treningu przed kolejnym sezonem. Już 11 stycznia 2015 wystartuje drugi cykl zimowych biegów nad Maltą – Endu Winter Run.

Mamy nadzieję, że podobnie, jak w zeszłym roku, tak i w tym sezonie cykl Endu Winter Run będzie cieszył się popularnością pasjonatów biegania. Liczymy też, że zarówno w przyszłą niedzielę, jak i w kolejnych tygodniach przygotowań pogoda będzie sprzyjać biegaczom – podsumowuje Wojciech Kruczyński.

Kolejne 2 tego typu wydarzenia odbędą się pod koniec stycznia i na początku lutego. Sezon zimowy u wielkopolskich biegaczy i triathlonistów zapowiada się więc pracowicie.

Harmonogram ENEA Tri Tour Bieg Mikołajów:

  • 12:00 Start biegu
  • 12:20 Przewidywany pierwszy zawodnik dystansu 6 km na mecie
  • 12:40 Przewidywany pierwszy zawodnik dystansu 12 km na mecie
  • 14:00 Ceremonia wręczenia nagród

Szczegóły: http://endusport.pl/event/enea-tri-tour-bieg-mikolajow/harmonogram