XDU#9 – kolejna edycja poznańskiego cross duathlonu już w sobotę!

To już ostatnia chwila by zapisać się na kolejną edycję XDU – zawodów sportowych w ramach których zawodnicy mogą zmierzyć się z wymagającą trasą biegowo-rowerową. Już po raz siódmy uczestnicy zawitają do Lasku Marcelińskiego – znanego miejsca rekreacji ruchowej poznaniaków. Hasłem przewodnim zawodów XDU#9 jest sentencja „Zdobądź górę” nawiązująca do stoku saneczkowego zlokalizowanego w Lasku. Kilkukrotne zdobycie Góry na etapach biegowych i rowerowym będzie nie lada wyzwaniem dla osób które podejmą wyzwanie!

Zawody odbędą się w sobotę, 04.10.2014.

Zawodnicy XDU#9 rywalizować będą na trasie o następujących dystansach:

  • 4 km (bieg przełajowy)
  • 18 km (kolarstwo przełajowe)
  • 2 km (bieg przełajowy)

Na każdą osobę, która ukończy zawody, czekać będzie pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę okazję. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na poczęstunek i napoje w strefie finishera. Na zakończenie imprezy organizatorzy planują losowanie wśród uczestników nagród ufundowanych przez sponsorów.

Organizatorami XDU#9 są: Stowarzyszenie Sportowe XDU oraz Stowarzyszenie „Akademia Myśli”. Zawody współorganizuje także grupa Biegi.WLKP. W tym roku dochód z imprezy przeznaczony będzie na zakup książek filozoficznych dla dzieci i młodzieży do lokalnej filii Biblioteki Raczyńskich.

Dzięki współpracy z Wielkopolskim Związkiem Triathlonu, w ramach XDU#9 rozegrane zostaną także Mistrzostwa Wielkopolski w Crossduathlonie. O tytuł najlepszych w tej klasyfikacji będą walczyć mieszkańcy naszego województwa.

Dla rodzin które przybędą do Lasku Marcelińskiego w dniu zawodów organizatorzy zapewnią sportowe przedszkole w którym będzie można zostawić pociechy pod profesjonalną opieką.

Limit uczestników XDU#9 został ustalony na 100 osób. Wpisowe niezmiennie od 5 lat wynosi 50 zł. Zgłoszenia i opłaty startowe można wnosić jeszcze dziś w biurze zawodów w godz. 15:00 – 19:00 (redakcja xTRI.pl – Reymonta 33).
W dniu zawodów rejestracja do 10:00 w biurze zawodów (na polanie w lasku Marcelińskim!) www.XDU.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress