Wielkopolskie zawody triathlonowe biją rekordy popularności!!

Lista startowa na przyszłoroczny Challenge Poznań rośnie z dnia na dzień. Obecnie swój udział zgłosiło ponad 1400 osób, a wśród nich są zawodnicy z całego świata, m.in. Belgii, Łotwy, Rosji, czy Danii. Tak duża frekwencja niespełna trzy tygodnie od uruchomienia zapisów zwiastuje kolejny rekord frekwencji poznańskiej imprezy. Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników cieszy się również drugie kultowe triathlonowe wydarzenie – Triathlon Sieraków.

Triathlon w Polsce z roku na coraz bardziej zyskuje na popularności. Połączenie pływania, jazdy na rowerze oraz biegu staje się ciekawą alternatywą na monotonię treningową wśród tych, którzy wcześniej ograniczali się tylko do jednej dyscypliny. Sportowa rywalizacja, wielkie emocje oraz wyjątkowa atmosfera, która towarzyszy zawodom triathlonowym sprawiają, że coraz więcej osób swoją przygodę zaczyna właśnie od triathlonu. Zdecydowanie do beneficjentów tego stanu rzeczy można zaliczyć dwie wielkopolskie imprezy – Challenge Poznań oraz Triathlon Sieraków.

zdjecie1

Rekordowy Poznań

Od ogłoszenia zapisów minęły ponad trzy tygodnie, a my listę startową mamy już zapełnioną w ponad 30%. Pokazuje to, że tegoroczny ENEA Poznań Triathlon zakończył się sukcesem, ponieważ zawodnicy oraz ich znajomi i rodziny chcą do nas wracać – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport oraz cyklu ENEA Tri Tour. – Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że od przyszłego roku poznańska impreza będzie należeć do światowej elity. Dołączenie do międzynarodowego cyklu Challenge Family na pewno przyciągnie do Poznania wielu zawodników z całej Europy, jak i Świata. Dlatego w przyszłym roku spodziewamy się ok. 4500 uczestników poznańskich zawodów. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do jak najszybszych zapisów, ponieważ nie dość, że teraz jest jeszcze wystarczająca liczba miejsc dla każdego to do końca października obowiązuje bardzo atrakcyjna opłata startowa – dodaje.

Podczas Challenge Family zawodnicy będą rywalizować aż na trzech dystansach. Na dystansie średnim – popularnej „połówce” – zawodnicy pokonają 1900 metrów etapu pływackiego, 90 kilometrów trasy kolarskiej oraz 21,6 kilometrów etapu biegowego. Na dystansie olimpijskim każdy z uczestników pokona 1500 metrów trasy pływackiej, 45 kilometrów etapu kolarskiego i 10,8 kilometrów trasy biegowej. Na dystansie olimpijskim również rozegrana zostanie wcześniej niespotykana w Poznaniu rywalizacja sztafet, która to już podczas tegorocznych zawodów cyklu ENEA Tri Tour (m.in. Prime Food Triathlon Przechlewo) pokazała, że jest niezwykle efektowna i atrakcyjna dla kibiców. Zdecydowanie najszybszy będzie sprint, gdzie rywalizacja będzie się toczyć na 750-metrowym etapie pływackim, 20-kilometrowym etapie rowerowym, a wszystko zwieńczy 5,4-kilometrowy bieg wokół Jeziora Maltańskiego.

Nad poznańską Maltą odbędzie się prawdziwe święto sportu dla każdego – oper air cross fit dla kibiców, strefa dla dzieci, targi ze zdrową żywnością czy targi sprzętu sportowego. Imprezę zwieńczy pokaz sztucznych ogni i koncert.
Co ważniejsze droga do samej imprezy będzie równie ciekawa – odbędzie się wiele wydarzeń: bieg mikołajów, kilka edycji biegów zimowych, aquathlony, treningi pływackie czy kolarskie. Poznań czeka na to wielkie sportowe wydarzenie!

zdjecie2

Sieraków trzyma poziom

Równie dużym zainteresowaniem cieszy się inna wielkopolska impreza triathlonowa, Triathlon Sieraków. Na liście startowej widnieje już ponad 1100 nazwisk, co przy limicie 1500 miejsc wygląda naprawdę imponująco.
Triathlon Sieraków to już uznana marka wśród „ludzi z żelaza”. Niespotykana nigdzie indziej rodzinna atmosfera w połączeniu z pięknymi, lecz wymagającymi trasami powoduje, że Sieraków staje się punktem obowiązkowym w planie startów każdego triathlonisty – mówi Wojciech Kruczyński. – Właśnie z myślą o zawodnikach, którzy chcieliby wystartować w obu wielkopolskich imprezach przygotowaliśmy wyjątkową promocję. Osoby, które do końca października zdecydują się na start zarówno w Sierakowie, jak i Poznaniu będą mogły skorzystać z obniżonej opłaty startowej – dodaje.

Triathlon Sieraków odbędzie się w dniach 30-31.05.2015 r., a Challenge Poznań w terminie 24-26.07.2015 r.

Więcej informacji odnośnie obu imprez sportowych można znaleźć na stronach www.triathlonsierakow.pl oraz www.challenge-poznan.pl