Grand Prix CITY TRAIL – po raz pierwszy tysiąc zawodników na mecie!

W inauguracyjnych zawodach w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL w Poznaniu linię mety przekroczyło dokładnie 1061 biegaczy! To wynik, jakie nieczęsto padają na przełajach.

Zwycięzcą został Sebastian Nowicki – najlepszy w poprzedniej edycji zawodów nad Rusałką. Jego czas na mecie to 15:24. Pierwszą wśród kobiet była Agnieszka Janasiak z wynikiem 18:10. Agnieszka to wicemistrzyni Polski w maratonie z 2009 roku.

Zawody nad Rusałką są organizowane od pięciu lat. Regularnie startuje w nich grupa triathlonistów z klubu UAM Szpot Triathlon Poznań. – Biegamy zawsze mocno z pulsometrami, żeby potem wyznaczyć poziomy tętna w drugim i trzecim zakresie, stąd to dla nas bardzo przydatne zawody – wyjaśnia Robert Czysz, mistrz Polski w crossduathlonie.

Tradycyjnie przed biegiem głównym odbyły się biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. W pierwszej w tej edycji imprezie nad Rusałką wzięło udział ponad 200 młodych biegaczy.

Kolejne zawody nad Rusałką już 29 listopada. Elektroniczne zapisy trwają do 26 listopada. Przed każdym biegiem można dopisać się do listy startowej również w dniu imprezy.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.