Triathloniści podbili „Krainę 100 jezior”

logo tri sierakowFilip Przymusiński zwyciężył na krótkim dystansie JBL Triathlon Sieraków 2014. Zawody, które przyciągnęły rekordową liczbę triathlonistów zainaugurowały największy w Polsce cykl imprez triathlonowych – ENEA Tri Tour.

JBL Triathlon Sieraków_Filip Przymusiński

Najlepszy zawodnik pokonał trasę 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,6 biegu z łącznym czasem 2:04:27. – Najtrudniej było uwierzyć w siebie. Teraz walczę o start w Ironmanie – powiedział szczęśliwy zwycięzca tuż po wbiegnięciu na metę. Drugie miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński (PTT Delta, czas 2:04:59), a trzecie Jakub Dec (Triathlon Series Team, czas 2:05:31).

Wśród kobiet najlepsza okazała się nasza redakcyjna koleżanka, której serdecznie gratulujemy, Katarzyna Pastwa uzyskała czas 2:27:00).

Ze względu na dużą liczbę uczestników, w zawodach zastosowano tzw. start barceloński, czyli falami co 10 minut.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom JBL Triathlon Sieraków, którzy zmierzyli się z malowniczą, ale wymagającą trasą – powiedział Wojciech Kruczyński, dyrektor Endusport, firmy organizującej zawody. – Dzisiejsza impreza to dopiero początek sportowych emocji, które czekają miłośników triathlonu w tym sezonie. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody – odbędą się one m.in. w Kołobrzegu, Szczecinie i Poznaniu.

W sobotę zawodnicy rywalizowali na długim dystansie (1900 m – 90 km – 21,1 km). Najlepszy w tym dniu był Kacper Adam (Olimpius.pl) z czasem 4:07:37, drugie miejsce zajął Jakub Woźniak z czasem 4:15:04, a trzecie Łukasz Szumiec (JSC Jasło) z czasem 4:15:24. Z kolei pierwsza wśród kobiet była Olga Ziętek (Tri Energy Team) z czasem 4:44:26. Co ciekawe, na długim dystansie wystartował tez niedzielny zwycięzca – Filip Przymusiński (zajął 8 miejsce). W piątek w sportowej zabawie Tri Kids Duathlon wzięły udzial dzieci.

JBL Triathlon Sieraków był ważnym wydarzeniem nie tylko w Wielkopolsce, ale również w całym kraju. Rozpoczął cykl imprez triathlonowych – ENEA Tri Tour. Sponsorami głównymi JBL Triathlon Sieraków byli Firma Karlik – Autoryzowany Dealer Volvo oraz Itaka. Więcej informacji na temat JBL Triathlon Sieraków można znaleźć na stronie: www.triathlonsierakow.pl