II Wyścig po Uśmiech, czyli wszystko co najlepsze dla biegaczy amatorów :)

II Wyścig po Uśmiech to kameralna i bardzo sympatyczna impreza biegowa, która w tym roku po raz pierwszy została zorganizowana w Puszczykowie.

Biuro zawodów zostało zorganizowane bezpośrednio przy linii startu i mety co było wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla Organizatorów. Biegacze odbierali pakiety startowe na trzech stanowiskach przy których była minimum jedna osoba, wspierana przez kolejnych Wolontariuszy. Wydawanie pakietów startowych szło płynnie i tworzące się chwilami kolejki były szybko rozładowywane. Podczas odbierania pakietów można było poczęstować się smacznymi krówkami i lizakami.

IMG_8165_PoznanBiega_pl

Przed biegiem głównym odbyły się biegi dziecięce, w których wystartowało naprawdę dużo małych biegaczy. Dzieciaki zostały podzielona na grupy wiekowe w wąskich zakresach, dzięki czemu wszyscy stojący na linii startu mieli równe szanse. Wszystkie dzieci otrzymały imienne, odlewane medale, takie same jak biegacze w biegu głównym.

IMG_8308_PoznanBiega_pl

Strefa startowa dobrze przygotowana, a biegacze zostali w niej podzielni na podstawie numerów startowych. Bardzo fajnym pomysłem było rozdanie biegaczom oraz kibicom papierowych torebek, które po wspólnym odliczaniu posłużyły za głośny starter. Biegacze ruszyli na trasę punktualnie o 14:00. Trasa biegu prowadziła ulicami Puszczykowa, była dobrze zabezpieczona przez Wolontariuszy oraz Służby. Na piątym kilometrze znajdował się punkt odżywczy, który był zorganizowany bardzo dobrze. Na całej długości trasy było widać i słychać kibiców, oczywiście nie było wielkich tłumów ale pamiętajmy, że to był pierwszy taki bieg w Puszczykowie i jak na debiut było bardzo sympatycznie 🙂

Na mecie na wszystkich biegaczy czekały bardzo ładne imienne medale oraz bardzo smaczny i bogaty stół z wszystkim co biegaczom potrzebne, nie zabrakło wody, izotoników, pączków, placka, muffinek oraz owoców.

medal II Wyscig po Usmiech_PoznanBiega_pl

II Wyścig po Uśmiech to kameralna impreza biegowa, która niczym nie ustępuję największym biegom, a dodatkowo ma niepowtarzalny klimat i charakter. Na każdym kroku było widać, że Organizatorzy włożyli wiele wysiłku i poświęcili dużo czasu na dopracowanie szczegółów, które stworzyły niesamowite święto biegowe w Puszczykowie. Fakt, że wczoraj był dzień dziecka dodatkowo podniósł atrakcyjność biegu, ponieważ całe rodziny mogły miło i co ważne na sportowo spędzić dzień.

Bez wątpienie warto pamiętać o Wyścigu po Uśmiech planując starty w przyszłym roku, takie imprezy biegowe na nietypowym dystansie to świetna odskocznia od klasycznych biegów ulicznych i doskonała okazja na trening w warunkach startowych, dodatkowo bieg jest jednym z elementów takiej imprezy, w której mogą uczestniczyć całe rodziny.

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z wczorajszego biegu: Zdjęcia II Wyścig po Uśmiech