Już za miesiąc X Maniacka Dziesiątka!!

logo maniackaRówno za 4 tygodnie wystartuje X Maniacka Dziesiątka.

Limit uczestników został już dawno wyczerpany, więc na linii startu 15 marca powinno ustawić się 3500 biegaczek i biegaczy, jednak z różnych względów nie wszyscy będą mogli wystartować w biegu. Na szczęście w tym roku Organizatorzy przewidzieli możliwość rezygnacji ze startu i przekazania swojego numeru startowego innej osobie.

Procedura przenoszenie numery jest bardzo prosta, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie Organizatora (LINK) oraz uiścić opłatę manipulacyjną w wysokości 10 zł. Po czym otrzymamy na adres mailowy link oraz hasło, które należy przesłać osobie, której przekazujemy swój numer startowy. Osoba, której przekazano nr startowy może zapisać się na bieg za pomocą otrzymanego linka i hasła.

Podobnie jak w poprzednich latach Organizatorzy większość szczegółów dotyczących biegu utrzymują do samego końca w tajemnicy, jednak kilka informacji już posiadamy. Jedną z nich jest potwierdzenie, że bieg odbędzie się na tej samej trasie co w ubiegłym roku, czyli płasko szybko i po mieście.

Start odbędzie się na ulicy Baraniaka, gdzie jest szeroko, a dodatkowo zawodnicy będą podzieleni na strefy startowe. Pierwsza strefa przeznaczona jest dla osób biegających dystans 10 k poniżej 40 minut, kolejna dla osób biegających poniżej 50 minut i trzecia dla pozostałych biegaczy. Pozwala to wszystkim startującym w biegu skupić się na samym starcie, a nie martwić się o przepychanie na początku biegu. Oczywiście duża frekwencja to zawsze utrudnienie w uzyskaniu wymarzonego wyniku, jednak w przypadku Maniackiej, Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby każdy miał jak największe szanse na dobry wynik.

Więcej szczegółów o biegu już wkrótce 🙂