Sztafeta z Night Runners 42×1 km – podejmij wyzwanie !!!

Grupa biegowa zaprasza do udziału w biegu sztafetowym o nazwie Sztafeta z Night Runners 42x 1 km

Sztafeta z Night Runners 42x 1 km po raz pierwszy zorganizowana została w 23 lutego 2013 roku, celem było uczczenie drugiej rocznicy istnienia Night Runners , oficjalne przedstawienie idei YNRA (You’ll Never Run Alone) oraz zmobilizowanie uczestników do podjęcia wyzwania – realizacja wyznaczonego celu na rok 2013.

[singlepic id=855 w=320 h=240 float=center]

Dystans jaki pokonują uczestnicy sztafety odpowiada długości trasy maratonu czyli 42km i 195m. Sztafeta podzielona jest na 42 odcinki o długości 1 km, które są pokonywane przez poszczególne pary uczestników w towarzystwie przedstawiciela YNRA, którzy zgodnie z ideą tej inicjatywy wspierają, dopingują, a także pomagają utrzymując określone tempo biegu. Uczestnicy biegu w zgłoszeniu podają czas w jakim planują pokonać dystans 1 km i na tej podstawie są dobierani w pary. Każdy uczestnik również przedstawia swój cel na kolejny rok ( przykładowe cele uczestników to : przebiec maraton , ruszać się więcej, pokonać nadwagę, ukończyć triathlon w określonym czasie), który jest nadrukowany na plastronie wraz z imieniem oraz numerem zawodnika.

[singlepic id=853 w=320 h=240 float=center]

Honorowa runda to dystans 195m pokonywany przez wszystkich zawodników, przedstawicieli grupy YNRA oraz kibiców. Podczas każdego okrążenia zawodnicy biegną wraz z świetlną pałeczką – na wzór pochodni olimpijskiej. Świetlna pałeczka jest niesiona przez jednego z pary zawodników przez pierwsze 500 m następnie przekazywana drugiemu z pary zawodników. Świetlna pałeczka została stworzona przez specjalistę od unikatowej technologii tworzonej dla Night Runners.

[singlepic id=854 w=320 h=240 float=center]

Podczas Sztafety organizowane są również zabawy i konkursy, w których można wygrać nagrody przekazane przez sponsorów. Podczas zeszłorocznej sztafety zbieraliśmy także datki na sprzęt sportowy dla dzieci ze świetlicy środowiskowej w ramach akcji prowadzonej przez Zadyszka.org.
Udział sztafecie jest bezpłatny, a ma on na celu zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej , a także podejmowania wyzwań i zwalczania swoich słabości. W ciągu roku uczestnicy biegu chwalą się swoimi osiągnięciami i przywołują swoje postanowienia ze sztafety, a co najważniejsze je realizują.

[singlepic id=856 w=320 h=240 float=center]

Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznej edycji Sztafety z Night Runners 42x 1 km – podejmij wyzwanie na 2014 !! W krótce pojawią się szczegóły dotyczące zapisów, ale nie zwlekaj już dziś wyznacz swój cel na 2014 rok!!

Więcej o sztafecie w naszym kalendarzu: Sztafeta z Night Runners 42×1 km