Triathlon coraz bardzie popularny!!

[singlepic id=332 w=320 h=240 float=left]Dowodem na rosnącą popularność triathlonu jest wysoka frekwencja wśród zawodników zgłaszających się do udziału w imprezach takich jak Triathlon Sieraków i Poznań Triathlon 2014. Zarówno sportowcy, jak i kibice poszukują nowych wrażeń jakie daje im triathlon.

Triathlon Sieraków 2012 ukończyło nieco ponad 100 uczestników, a już rok później liczba ta była prawie ośmiokrotnie wyższa – mówi Wojciech Kruczyński z ENDU SPORT, organizatora zawodów. – W 2014 roku ze względu na duże zainteresowanie imprezą zdecydowaliśmy się zwiększyć limity startowe do 750 uczestników na każdym dystansie.

Jeżeli wszystko pójdzie więc zgodnie z planem w przyszłorocznym Triathlonie Sieraków wystartuje 1500 triathlonistów (połowa na dystansie krótkim, a druga połowa na długim). Taka liczba nie powinna jednak nikogo dziwić. Podobną frekwencją zanotowano bowiem podczas LOTTO POZnan* Triathlon 2013. Niewykluczone, że podczas którejś z przyszłorocznych edycji tych imprez pobity zostanie kolejny rekord uczestnictwa.

Polski triathlon stawia nie tylko na ilość, ale również jakość. Organizatorzy zawodów podejmują działania, które mają na celu coraz lepszą edukację uczestników, by byli oni świadomi wyzwań, jakie stwarza triathlon. Wśród samych sportowców również nie brakuje osób, które poszukują porad specjalistów oraz profesjonalnego sprzętu triathlonowego. W odpowiedzi na ich zapotrzebowanie powstają blogi, strony internetowe oraz sklepy z profesjonalnym sprzętem sportowym. Podobnym śladem jak imprezy sportowe tego typu, które przenoszą się do centrów miast, podążają sklepy triathlonowe.

Wiele osób, które zastanawiają się nad zakupem sprzętu triathlonowego najpierw chce go przetestować i sprawdzić, czy odpowiada on ich wymaganiom. W zawodach triathlonowych istotną rolę odgrywają bowiem nie tylko wyniki, ale również bezpieczeństwo i komfort startu – podsumowuje Wojciech Kruczyński.

Więcej o triathlonach w Sierakowie oraz Poznaniu w 2014 roku w naszym kalendarzu: