Trening siłowy z PoznanBiega.pl już przeszedł do historii!!

[singlepic id=722 w=220 h=240 float=left]Zaproszenie na Trening siłowy z PoznanBiega.pl opublikowaliśmy tylko jeden raz około 1,5 tygodnia temu i spotkało się ono z dużym zainteresowaniem co nas bardzo cieszy. Dziś na trening przyszło ponad 20 osób, mimo iż o nim nie przypominaliśmy. Zależało nam na obecności osób, które faktycznie były mocno zainteresowany pozyskaniem wiedzy na temat treningów siłowych oraz miały ochotę poczuć na własnej skórze jak powinny być przeprowadzone właściwe ćwiczenia siłowe i właśnie takie osoby dziś przyszły 🙂

Trening odbył się dzisiaj o 14:00 na poznańskiej Malcie, miejscem zbiórki było źródełko znajdujące się nieopodal mety toru regatowego. Ilość dwudziestu kilku osób na pierwszym organizowanym przez nas treningu bardzo nas ucieszyła bo była to optymalna grupa do prawidłowego przeprowadzenia treningu siły biegowej.

Trening prowadził Adam Gąsiorowski, który w naszej ocenie spisał się bardzo dobrze. Zgodnie z planem trening rozpoczął się truchcikiem, następnie ćwiczenie rozgrzewające, aż w końcu przeszliśmy do ćwiczenia siły biegowej na 100 metrowym płaskim odcinku leśnej ścieżki. Kolejna część treningu siłowego odbyła się na podbiegu i na koniec truchcik plus rozciąganie.

Adam pokazywał różne rodzaje ćwiczeń, które można stosować w treningu siłowym w seriach na rożnej długości odcinakach. Tłumaczył jak najlepiej wpleść trening siłowy w plan treningowy oraz jak powinien wyglądać cały trening siłowy, aby jego efektywność była jak największa. Wyjaśnił kiedy powinno się realizować trening siłowy na podbiegach, a kiedy wykonać go lepiej na płaskich odcinakach.

Pod koniec padały pytania czy i kiedy planujemy kolejne treningi, jednak na razie za wcześnie na decyzje, czekamy na opinie uczestników i na ich podstawie będziemy podejmować decyzję o ewentualnych kolejnych wspólnych treningach.

Wielkie podziękowanie dla Adama za poprowadzenie dzisiejszego treningu oraz dla wszystkich, którzy dziś w nim uczestniczyli.

Zdjęcia z treningu można zobaczyć tutaj: Zdjęcia z Treningu siłowego z PoznanBiega.pl

[singlepic id=732 w=520 h=540 float=center]